Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Navy ćwiczy w Arktyce

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 03 marca 2016

Marynarka wojenna USA rozpoczęła kilkutygodniowe ćwiczenia w Arktyce.

US Navy zapoczątkowałą 5-tygodniowe ćwiczenia morskie Icex 2016. Ich celem jest podniesienie zdolności amerykańskiej marynarki wojennej do prowadzenia działań bojowych w niesprzyjających warunkach klimatycznych Dalekiej Północy / Zdjęcie: USN

Okręty US Navy i 4 innych państw, w tym m.in. Kanady (Kanadyjczycy ćwiczą w Arktyce, 2016-02-11), wezmą udział w serii ćwiczeń morskich Icex 2016 (Ice Exercise 2016). Ich celem jest przygotowanie amerykańskiej marynarki wojennej do działania na wodach Oceanu Arktycznego. Duży nacisk będzie kładziony na wypracowanie mechanizmów współpracy flot różnych państw w ramach wielonarodowych zespołów zadaniowych.

Od kilku lat rząd w Waszyngtonie dąży do podniesienia zdolności amerykańskich sił zbrojnych do prowadzenia działań bojowych na Dalekiej Północy (Arktyczna strategia Waszyngtonu, 2013-05-17). Głównym zadaniem stawianym przed US Navy jest ochrona amerykańskich interesów w regionie. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest utrzymanie kontroli nad wodami morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej (USS Seawolf zakończył arktyczny patrol, 2015-08-26).

Jesienią 2015 US Army przeprowadziła ćwiczenia polegające na szybkim przerzuceniu niewielkich oddziałów wojskowych w trudno dostępne rejony kraju. W ramach operacji Arctic Pegasus lotnictwo wojsk lądowych USA przetransportowało w rejon symulowanych działań bojowych na Alasce mały zespół zadaniowy, w skład którego weszły 4 kołowe transportery opancerzone Stryker i ok. 40 żołnierzy z 1. brygadowego zespołu bojowego Arctic Wolves z Fort Wainwright, który wchodzi w skład 25. dywizji piechoty. Wojskowych przerzucono na miejsce na pokładzie ciężkiego samolotu transportowego C-17 Globemaster III (US Army za kołem podbiegunowym, 2015-11-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra