Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dania (znów) wyśle wojska do Iraku

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 04 marca 2016

Władze Danii zamierzają wysłać do Iraku samoloty bojowe F-16 i kilkuset żołnierzy. Duńczycy trafią na Bliski Wschód latem.

W najbliższych miesiącach Dania wyśle do Iraku 7 samolotów bojowych F-16, jeden transportowy C-130J-30 Super Hercules i ok. 400 wojskowych, w tym 60 żołnierzy wojsk specjalnych. Obecnie na miejscu służbę pełni ok. 120 Duńczyków, którzy odpowiadają m.in. za szkolenie członków irakich i kurdyjskich sił bezpieczeństwa / Zdjęcie: MO Danii

Premier Danii, Lars Løkke Rasmussen, zapowiedział dziś wzmocnienie kontyngentu wojskowego stacjonującego na Bliskim Wschodzie. Latem do Iraku najprawdopodobniej trafi 7 samolotów bojowych F-16 i grupa ok. 400 żołnierzy i cywilnych pracowników ministerstwa obrony, w tym piloci, personel obsługowy, oficerowie łącznikowi i 60 żołnierzy wojsk specjalnych.

Duński kontyngent zostanie rozmieszczony w bazie wojskowej Al-Asad, ok. 150 km na zachód od Bagdadu. Duńczycy będą prowadzić naloty na pozycje bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji ekstremistycznych w Iraku i Syrii. Żołnierze wojsk specjalnych mają organizować zajęcia szkoleniowe dla członków irackich sił bezpieczeństwa i kurdyjskich Peszmergów.

Latem 2015 Dania wycofała do kraju większość kontyngentu wojskowego, rozmieszczonego na Bliskim Wschodzie (Duńczycy wrócili do kraju, 2015-10-11; Dania wycofa swoje F-16 z Iraku, 2015-08-25). Duńczycy stacjonowali na terenie kuwejckiej bazy lotniczej Ahmed Al Jaber (Duńczycy już w Kuwejcie, 2014-10-06). Przez blisko rok duńscy piloci wykonali 547 misji bojowych nad Irakiem. W tym czasie zrzucono 503 bomby kierowane na różne cele naziemne. Samoloty bojowe Flyvevåbnet (wojsk lotniczych Danii) wylatały ponad 5700 h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra