Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy THeMIS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 marca 2016

Estoński Milrem przygotowuje się do testów poligonowych bezzałogowego pojazdu THeMIS, które zostaną przeprowadzone podczas majowych ćwiczeń Spring Storm.

Podczas majowych testów sprawdzone zostaną zdolności THeMIS do transportu uzbrojenia i wyposażenia wojskowego. Na jesień zapowiedziano próby ogniowe pojazdu, wyposażonego w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia singapurskiego ST Kinetics / Zdjęcie: Michał Jarocki

Przedstawiciele Milrem poinformowali o nowych testach poligonowych opracowanego przez siebie bezzałogowego pojazdu THeMIS (Tracked Hybrid Modular Infantry System). Próby odbędą się w maju, podczas ćwiczeń Spring Storm, które zostaną zorganizowane w Estonii. Udział w nich weźmie ok. 6 tys. żołnierzy i członków innych służb bezpieczeństwa. Obecni będą też wojskowi z kilku państw regionu, w tym Polski.

Podczas majowych testów użyty zostanie pojazd w konfiguracji transportowej. Producent przygotował już specjalny moduł, który pozwoli na przewóz sprzętu i zaopatrzenia wojskowego, a także transport broni i amunicji lub ewakuację rannych z pola walki.

Na początku br. estoński producent przeprowadził serię testów terenowych THeMIS w Singapurze (SAS 2016: Azjatycki debiut THeMIS, 2016-02-17). W środkowej części pojazdu zamontowano zdalnie sterowany moduł uzbrojenia (zsmu), wyposażony w 12,7-mm wkm CIS 50MG lokalnego Singapore Technologies (ST) Kinetics.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.