Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy THeMIS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 marca 2016

Estoński Milrem przygotowuje się do testów poligonowych bezzałogowego pojazdu THeMIS, które zostaną przeprowadzone podczas majowych ćwiczeń Spring Storm.

Podczas majowych testów sprawdzone zostaną zdolności THeMIS do transportu uzbrojenia i wyposażenia wojskowego. Na jesień zapowiedziano próby ogniowe pojazdu, wyposażonego w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia singapurskiego ST Kinetics / Zdjęcie: Michał Jarocki

Przedstawiciele Milrem poinformowali o nowych testach poligonowych opracowanego przez siebie bezzałogowego pojazdu THeMIS (Tracked Hybrid Modular Infantry System). Próby odbędą się w maju, podczas ćwiczeń Spring Storm, które zostaną zorganizowane w Estonii. Udział w nich weźmie ok. 6 tys. żołnierzy i członków innych służb bezpieczeństwa. Obecni będą też wojskowi z kilku państw regionu, w tym Polski.

Podczas majowych testów użyty zostanie pojazd w konfiguracji transportowej. Producent przygotował już specjalny moduł, który pozwoli na przewóz sprzętu i zaopatrzenia wojskowego, a także transport broni i amunicji lub ewakuację rannych z pola walki.

Na początku br. estoński producent przeprowadził serię testów terenowych THeMIS w Singapurze (SAS 2016: Azjatycki debiut THeMIS, 2016-02-17). W środkowej części pojazdu zamontowano zdalnie sterowany moduł uzbrojenia (zsmu), wyposażony w 12,7-mm wkm CIS 50MG lokalnego Singapore Technologies (ST) Kinetics.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.