Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35A zrzucają bomby

Lotnictwo wojskowe, 18 marca 2016

Dwie jednostki US Air Force wyposażone w samoloty F-35A przeprowadziły ćwiczenia w zrzucaniu bomb GBU-12.

F-35A z 62. eskadry myśliwskiej zrzuca bombę kierowaną laserowo GBU-12

W ramach przygotowań do zgłoszenia wstępnej zdolności bojowej dwie jednostki US Air Force, wyposażone w samoloty wielozadaniowe F-35A Lightning II ćwiczyły zrzuty 227-kg bomb kierowanych laserowo GBU-12. Jako pierwsi dokonali tego dwaj lotnicy z 33. Skrzydła Myśliwskiego z bazy Eglin, 3 marca na poligonie Shelby. Para F-35A zrzuciła 2 GBU-12 (Symulowane przebazowanie F-35A, 2016-02-12).

– Zweryfikowaliśmy w ten sposób jeden z kluczowych elementów naszego programu szkolenia. Zdolność jednostek szkolnych do użycia uzbrojenia oznacza, że będziemy mogli zapewnić naszym uczniom-pilotom najbardziej kompleksowy trening, zanim trafią oni do jednostek bojowych – podsumował misję kpt. Brian Burgoon, oficer uzbrojenia 58. eskadry myśliwskiej, który był jednym z pilotów, biorących udział w zadaniu.

Załadunek bomb GBU-12 przed misją. Co warte uwagi, dokonują tego pracownicy Lockheed Martina, a nie personel USAF / Zdjęcia: US Air Force

Natomiast 15 marca podobną misję wykonali dwaj piloci z 62. eskadry myśliwskiej, wchodzącej w skład 56. Skrzydła Myśliwskiego z bazy Luke. Jednym z nich był mjr Matthew Strongin, oficer uzbrojenia eskadry. Tym razem lotnicy zrzucili 4 GBU-12, na poligonie Barry M. Goldwater.

W poprzednim roku skupiliśmy się na kadrze instruktorskiej. Teraz zajmujemy się szkoleniem bojowym dla potrzeb eskadr liniowych US Air Force i sojuszników. W następnych tygodniach wszyscy nasi piloci-instruktorzy będą mieli możliwość zrzucenia bomb, podobnie jak każdy uczeń, który odbędzie tu szkolenie – powiedział mjr Strongin (Kadrowe problemy US Air Force, 2016-03-11, Loty zapoznawcze holenderskich F-35, 2016-02-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.