Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udoskonalenie Afganita

Wojska lądowe, 20 marca 2016

Do końca bieżącego roku planuje się zamontowanie w prototypach T-14 i T-15 detektorów UV.

Nowy element systemu obrony aktywnej Afganit ma zapewnić większą odporność na zakłócenia na polu walki / Zdjęcie: MO FR

Według informacji podanych przez RIA Nowosti, przed końcem bieżącego roku planowane jest wyposażenie pojazdów czołgów T-14 Armata i ciężkich wozów bojowych T-15 w nowy system detekcji nadlatujących pocisków rakietowych. Najprawdopodobniej uzupełni on radary wchodzące już w skład systemu obrony aktywnej Afgnit (T-14 Armata w armii w 2016, 2015-09-21).

Detektory promieniowania ultrafioletowego (UV) wykrywają jonizację powietrza za pociskami o napędzie rakietowym. Mają one informować nie tylko o wykryciu pocisku, lecz również o jego trajektorii i prędkości. Nowy element wyposażenia ma wykrywać zagrożenia dookoła pojazdu.

Powodem tej zmiany ma być duża podatność na zakłócenia radarów używanych obecnie. Liczne odłamki i elementy otoczenia unoszące się nad polem bitwy mogą, na równi z urządzeniami walki elektronicznej przeciwnika, utrudniać skuteczne działanie systemu obrony aktywnej, a co za tym idzie, zmniejszać przeżywalność załóg.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra