Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oblot pierwszego Airbusa z Mobile

Lotnictwo cywilne, 22 marca 2016

W zakładach Airbusa w Mobile w stanie Alabama oblatano pierwszy wyprodukowany tam samolot.

Pierwszym Airbusem oblatanym w zakładach w Mobile jest A321 dla linii JetBlue / Zdjęcie: Airbus

Wczoraj w zakładach Airbusa w Mobile w stanie Alabama oblatano pierwszy samolot, który został tam wyprodukowany.  Jest to A321, przeznaczony dla linii JetBlue (Lufthansa kupiła akcje JetBlue, 2007-12-15).

Samolot wystartował do pierwszego lotu o 9:36 czasu miejscowego. Jego załogę stanowili piloci doświadczalni Mark McCullins i Bruce Macdonald. Na pokładzie Airbusa znajdowali się także inżynierowie prób w locie Thierry Cros i Nick Picconi oraz specjaliści ds. prób naziemnych i wyposażenia kabiny Alexander Gentzsch i Mike Johns.

Oblot pierwszego Airbusa wyprodukowanego w USA trwał 3 h 26 min. W jego trakcie załoga sprawdziła działanie instalacji pokładowych i zespołu napędowego oraz zweryfikowała osiągi. Za kilka tygodni, po zakończeniu wszelkich niezbędnych prac, samolot trafi do użytkownika.

Rocznie zakłady w Mobile, otwarte jesienią ub.r., opuszczać ma ponad 40 samolotów wąskokadłubowych z rodziny A320. Maksymalne tempo produkcji, wynoszące 4 samoloty miesięcznie, zostanie uzyskane \pod koniec 2017 (Otwarcie zakładów Airbusa w USA, 2015-09-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.