Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot pierwszego Airbusa z Mobile

Lotnictwo cywilne, 22 marca 2016

W zakładach Airbusa w Mobile w stanie Alabama oblatano pierwszy wyprodukowany tam samolot.

Pierwszym Airbusem oblatanym w zakładach w Mobile jest A321 dla linii JetBlue / Zdjęcie: Airbus

Wczoraj w zakładach Airbusa w Mobile w stanie Alabama oblatano pierwszy samolot, który został tam wyprodukowany.  Jest to A321, przeznaczony dla linii JetBlue (Lufthansa kupiła akcje JetBlue, 2007-12-15).

Samolot wystartował do pierwszego lotu o 9:36 czasu miejscowego. Jego załogę stanowili piloci doświadczalni Mark McCullins i Bruce Macdonald. Na pokładzie Airbusa znajdowali się także inżynierowie prób w locie Thierry Cros i Nick Picconi oraz specjaliści ds. prób naziemnych i wyposażenia kabiny Alexander Gentzsch i Mike Johns.

Oblot pierwszego Airbusa wyprodukowanego w USA trwał 3 h 26 min. W jego trakcie załoga sprawdziła działanie instalacji pokładowych i zespołu napędowego oraz zweryfikowała osiągi. Za kilka tygodni, po zakończeniu wszelkich niezbędnych prac, samolot trafi do użytkownika.

Rocznie zakłady w Mobile, otwarte jesienią ub.r., opuszczać ma ponad 40 samolotów wąskokadłubowych z rodziny A320. Maksymalne tempo produkcji, wynoszące 4 samoloty miesięcznie, zostanie uzyskane \pod koniec 2017 (Otwarcie zakładów Airbusa w USA, 2015-09-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra