Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe oblicze Strykera

Wojska lądowe, 23 marca 2016

Kilka dni temu ujawniono wstępny wygląd zmodernizowanego Strykera.

Największą zmianą będzie wyposażenie Strykera w bezzałogową wieżę, z 30-mm armatą automatyczną Orbital ATK XM813 / Zdjęcie: US Army

Podczas wystawy AUSA (Association of the United States Army) zaprezentowano opracowywaną właśnie modernizację kołowych transporterów opancerzonych Stryker. Według zapowiedzi nowy wóz będzie miał wzmocniony kadłub o masie własnej wynoszącej ok. 22 t w wersji podstawowej. Obecnie używana wersja ma masę własną ponad 17 t (US Army za kołem podbiegunowym, 2015-11-06).

Wzmocnienie konstrukcji pojazdu jest wymuszone zamontowaniem nowej wieży, a co za tym idzie zmianą położenia środka ciężkości pojazdu i jego charakterystyk.

Głównym uzbrojeniem ma być armata automatyczna 30x173 mm Orbital ATK XM813 (amerykańska nazwa Mk.44 Bushmaster II, używanej m.in. w KTO Rosomak). Wieża bezzałogowa pozwoli na zachowanie zdolności pojazdu do przewozu 9 żołnierzy desantu. Należy jednak zaznaczyć, że jest to jedynie wizja, a kształt i wyposażenie wieży może się jeszcze zmienić.

Pierwszym odbiorcą unowocześnionego Strykera mają być jednostki US Army, stacjonujące w Niemczech. Dlatego też żołnierze 2. Pułku Kawalerii biorą aktywny udział w przygotowaniu projektu modernizacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.