Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Asseco stworzyło system dla SZ RP

Przemysł zbrojeniowy, 24 marca 2016

Asseco Poland w konsorcjum z WAT i AON zrealizowało projekt badawczo-rozwojowy z zakresu obronności i bezpieczeństwa państwa.

Zdjęcie: Asseco

Asseco Poland w konsorcjum z Warszawską Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego (liderem) i Akademią Obrony Narodowej zrealizowało projekt badawczo-rozwojowy z zakresu obronności i bezpieczeństwa państwa (Grupa Asseco i IAI przejmują TSG, 2016-01-15). To pierwszy w Polsce system, który wspiera planowanie i programowanie zdolności Sił Zbrojnych RP. Prace nad nim trwały od grudnia 2012.

Głównym celem projektu było stworzenie systemu informatycznego wsparcia rozwoju zdolności oraz identyfikacji potrzeb operacyjnych Sił Zbrojnych RP na poziomie technologicznym umożliwiającym demonstrację w warunkach operacyjnych lub zbliżonych do rzeczywistych: algorytmów analizy wybranych zagrożeń bezpieczeństwa zewnętrznego RP, symulacji wybranych kryzysów i konfliktów zbrojnych dla różnych szczebli dowodzenia i analizy systemów funkcjonalnych Sił Zbrojnych RP oraz wykorzystania metodyki planowania, budżetowania i prognozowania rozwoju Sił Zbrojnych RP w warunkach pracy sztabów.

Stworzenie systemu planowania i programowania rozwoju zdolności Sił Zbrojnych RP finansowane było ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Całkowite nakłady na realizację projektu wyniosły 9,832 mln zł, w tym dofinansowanie dla Asseco Poland – 4,051 mln zł.

Asseco jest dostawcą rozwiązań dla polskich służb mundurowych i coraz intensywniej działa w sektorze obronności. Spółka swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywała realizując projekty, m.in. dla Ministerstwa Obrony Narodowej, NATO i agencji Frontex. W 2015 Asseco Poland weszło w skład Konsorcjum BMS, które oferować będzie nowoczesny System Zarządzania Walką (Battlefield Management System) dla SZ RP (Konsorcjum BMS dla Sił Zbrojnych RP, 2015-08-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.