Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Finalny test VL MICA

Przemysł zbrojeniowy, 29 października 2008

MBDA poinformowała, że 23 października przeprowadzono ostatni test pocisku MICA, odpalonego z kontenera CLA. Dzięki temu kontener może zostać skierowany do produkcji seryjnej.

Pocisk VL MICA w czasie ostatniej próby testowej kontenera startowego / Zdjęcie: MBDA

MICA, francuski pocisk klasy powietrze-powietrze, stanowiący uzbrojenie samolotów Rafale (Certyfikowanie wielozadaniowego Rafale, 2008-07-12) i Mirage 2000-5, jest także przeznaczony do wykorzystania w wyrzutniach lądowych i morskich. Pionowe kontenery, nazwane Conteneur Lanceur Autonomie (CLA), mają zostać zainstalowane m.in. na serii fregat, oraz na większych jednostkach, jako dopełnienie systemów Aster. Wykorzystywane w ten sposób pociski, nazwano VL MICA.

Ostatnia próba została przeprowadzona na poligonie Centre d'Essais de Lancement de Missiles w Biscarosse, należącym do agencji zamówień wojskowych DGA. Pocisk MICA - w wersji z aktywnym naprowadzaniem radarowym - został wystrzelony w kierunku bezzałogowego celu Meggitt Banshee, niewielkiego samolotu o rozpiętości skrzydeł 2,5 m i poruszającego się z prędkościami do 320 km/h. Cel został trafiony bezpośrednio i całkowicie zniszczony 13 kg materiału wybuchowego, mieszczącego się w głowicy. Nastąpiło to ponad 12 km od wyrzutni (maksymalny zasięg stacjonarnych pocisków MICA to ok. 20 km).

Był to czternasty test pocisku, odpalonego z wyrzutni CLA. Próba zakończyła proces certyfikacji konstrukcji. Dzięki temu MBDA będzie mogła rozpocząć produkcję seryjną kontenerów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.