Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DIMDEX 2016: Okręt rakietowy Anadolu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 marca 2016

Turecka stocznia Anadolu zaprezentowała w Dosze model nowego szybkiego okrętu rakietowego, opracowanego dla rodzimej marynarki wojennej.

W najbliższych miesiącach turecka marynarka wojenna powinna rozpisać oficjalny przetarg na zakup serii nowych szybkich okrętów rakietowych. W pierwszej kolejności Ankara będzie chciała kupić 4 jednostki, z opcją na kolejne 4 / Zdjęcie: Michał Jarocki

Uwagę gości katarskich targów przykuwa model nowego tureckiego okrętu rakietowego, opracowanego przez stocznię Anadolu ze Stambułu. Prace nad projektem trwają od 2-3 lat. Zapoczątkowano je w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie Türk Deniz Kuvvetler (marynarki wojennej Turcji), która zamierza pozyskać serię okrętów zdolnych do wykonywania różnego rodzaju działań bojowych z dala od własnego wybrzeża.

Nowa jednostka będzie miała ok. 67 m długości i niespełna 12 m szerokości. Ma wypierać 800 t. Prędkość maksymalna wyniesie ok. 60 w, a marszowa – 28 w. Załogę stanowi 36 osób, w tym 8 oficerów. Uwagę zwraca silne uzbrojenie, w tym 76-mm armata morska, pionowa wyrzutnia pocisków przeciwokrętowych umieszczona w tylnej części nadbudówki, 2 zdalnie sterowane moduły uzbrojenia, wyposażone np. w 12,7-mm wkm, a także pojedynczy zestaw obrony bezpośredniej Phalanx lub RIM-116 RAM.

W rozmowie z RAPORT-wto producent znad Bosforu przyznał, że dalsze prace nad okrętem będą prowadzone po ogłoszeniu przez Türk Deniz Kuvvetler oficjalnego przetargu na nowe jednostki. Dopiero wtedy rozpoczną się m.in. testy eksploatacyjne modelu kadłuba jednostki. Co ciekawe mogą one zostać zlecone Centrum Techniki Okrętowej z Gdańska, które od lat współpracuje z Anadolu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.