Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne CS300 dla airBaltic

Lotnictwo cywilne, 14 kwietnia 2016

Łotewski przewoźnik postanowił wykorzystać opcję zakupu samolotów komunikacyjnych CSeries 300.

Najnowsza umowa zapewni zwiększenie ilości CS300 eksploatowanych przez airBaltic do 20 samolotów / Rysunek: Bombardier

Kanadyjski Bombardier i łotewskie linie lotnicze airBaltic podpisały umowę w sprawie wykorzystania opcji zakupu 7 samolotów komunikacyjnych CSeries 300. Wartość porozumienia szacowana jest na 506 mln USD (1,9 mld zł). Dzięki temu flota towarzystwa zwiększy się do 20 samolotów tego typu.

airBaltic będą pierwszym w świecie użytkownikiem CS300. Dostawy kanadyjskich samolotów rozpoczną się już w 2. połowie br. Obecnie łotewski przewoźnik eksploatuje także inne statki powietrzne produkcji Bombardiera – 12 turbośmigłowych Q400. Flotę dopełnia 7 Boeingów 737-300 i pięć 737-500 (airBaltic będą pierwszym użytkownikiem CS300, 2015-11-09).

Modernizacja naszej floty to jeden z elementów planu rozwoju Horizon 2021, którego celem jest poprawienie połączeń państw bałtyckich z rynkami Europy Wschodniej i Zachodniej. Ma to pomóc w stymulacji gospodarek Estonii, Litwy i Łotwy i zapewnić utworzenie nowych miejsc pracy – powiedział prezes airBaltic Martin Gauss.

Utworzone w 1995 airBaltic są w 99,8% własnością rządu Łotwy. Siatka połączeń towarzystwa obejmuje 60 destynacji w Europie, WNP i na Bliskim Wschodzie. Hubem linii jest międzynarodowy port lotniczy w Rydze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.