Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Canberra odbiera samochody ciężarowe

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 kwietnia 2016

Australijska armia odebrała pierwszą transzę nowych samochodów ciężarowych, dostarczonych przez Rheinmetall MAN Military Vehicles Australia Pty.

Australia odebrała pierwszą transzę samochodów ciężarowych i wyposażenia dodatkowego, dostarczoną przez RMMV i lokalnych poddostawców / Zdjęcie: MO Australii

W Brisbane odbyła się ceremonia odbioru pierwszych 12 samochodów ciężarowych i 70 przyczep, dostarczonych przez Rheinmetall MAN Military Vehicles Australia Pty (RMMVA) i współpracujących z nim lokalnych partnerów. Australian Army odebrała wozy po wcześniejszym poddaniu ich próbom odbiorczym, zorganizowanym i przeprowadzonym na terenie jednego z poligonów.

W 2013 Canberra zleciła RMMV montaż i dostawę około 2700 samochodów ciężarowych (Australia podpisała kontrakt z RMMV, 2013-07-23). Ponadto wojska lądowe Australii odbiorą ok. 4 tys. różnych modułów, które będą montowane na wozach w zależności od wymogów misji, a także blisko 2000 przyczep i innych urządzeń pomocniczych. Wyposażenie nabywane jest w ramach 3. etapu (Phase 3B) programu LAND 121.

Kontrakt obejmuje dostawy wozów o średniej i dużej ładowności. Część z nich zostanie wyposażona w specjalnie zaprojektowane i opancerzone kabiny załogi, chroniące żołnierzy przed ostrzałem z broni maszynowej i eksplozją min lub improwizowanych urządzeń wybuchowych. Pojazdy będą dostarczane w różnych konfiguracjach: od wywrotek, cystern do przewozu paliw i wody, przez samochody z zabudowami skrzyniowymi i kontenerowymi, w tym z żurawiami i urządzeniami samozaładowczymi, dźwigi, do ciężkich ciągników siodłowych i wozów zabezpieczenia technicznego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.