Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja zmodernizuje jordańskie F-16

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 października 2007

Turecki przemysł lotniczy weźmie udział w modernizacji jordańskich myśliwców F-16. Zmodernizowane mają zostać wszystkie F-16 posiadane dotąd przez Jordanię.

Jordańskie lotnictwo wojskowe posiada obecnie 16 samolotów F-16A/B. Pochodzą one początku lat 1980. Zostały zakupione w 1996 z zapasów USAF. To samoloty bardzo przestarzałe, z 15 serii produkcyjnej (Block 15).

W trakcie modernizacji jordańskie F-16 otrzymają nową awionikę, środki walki radioelektronicznej i system sterowania uzbrojeniem umożliwiający użycie znacznie większego asortymentu uzbrojenia niż do tej pory. Będzie on mógł być uzupełniony o kpr średniego zasięgu klasy powietrze-powietrze i uzbrojenie kierowane klasy powietrze-powierzchnia. Jordańskie lotnictwo wojskowe eksploatuje samoloty od różnych producentów z USA i Francji. Poza F-16 dysponuje 54 myśliwcami F-5E/F i 30 Mirage F.1C. W 2006 Jordania podpisała list intencyjny w sprawie zakupu 8 holenderskich i 14 belgijskich F-16 MLU.


Drukuj Góra