Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prowokacje ChRL

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 25 kwietnia 2016

Japonia odnotowała rekordową liczbę 571 prowokacji chińskiego lotnictwa wojskowego.

Ogółem w minionym roku budżetowym Kōkū Jieitai odnotowały 873 próby naruszenia japońskiej przestrzeni powietrznej przez samoloty wojskowe innych państw / Zdjęcie: MO Japonii

31 marca zakończył się w Japonii rok budżetowy 2015-2016. W tym okresie Tokio odnotowało wzmożoną aktywność lotnictwa wojskowego ChRL nad obszarami kontrolowanymi przez Kōkū Jieitai (Japońskie Wojska Lotnicze Samoobrony). W ciągu ostatnich 12 miesięcy japońskie myśliwce były podrywane aż 571 razy, aby przechwycić chińskie samoloty, które zbliżyły się do przestrzeni powietrznej lub strefy identyfikacji obrony powietrznej tego państwa (Prowokacje nad Morzem Wschodniochińskim, 2015-10-21).

Najwięcej chińskich prowokacji odnotowano w pobliżu Okinawy i wysp archipelagu Senkaku / Diaoyu, położonego na Morzu Wschodniochińskim. Najczęściej naruszeń japońskiej przestrzeni powietrznej dokonywały myśliwce i samoloty patrolowe lotnictwa Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, a także statki powietrzne należące do straży wybrzeża ChRL.

Liczba prowokacji chińskiego lotnictwa wojskowego nad Japonią była najwyższa od 2001, kiedy Tokio zaczęło publikować tego typu dane. Dla porównania w roku budżetowym 2014-2015 samoloty ChRL dopuściły się zaledwie 464 prób naruszenia japońskiej przestrzeni powietrznej. W reakcji na tego typu zdarzenia Japonia zdecydowała się m.in. na podwojenie liczby samolotów bojowych F-15J stacjonujących na Okinawie (Więcej F-15J na Okinawie, 2016-02-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra