Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Fly Eye i Warmate na Ukrainie

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 05 maja 2016

W czasie pokazów uzbrojenia armii ukraińskiej, które odbyły się pod koniec kwietnia w Kijowie, m.in. z udziałem prezydenta Petra Poroszenki, pokazano małe bsl Fly Eye i Warmate z WB Electronics. Oba bezzałogowce demonstrowano na stoisku Czernichowskich zakładów urządzeń radiowych (PAO CzeZaRa). Z informacji udostępnianych lokalnym mediom wynika, że Fly Eye były używane w walkach na wschodzie Ukrainy, a CzeZaRa zamierza wkrótce uruchomić produkcję obu bezzałogowców.

Warmate i Fly Eye na wystawie uzbrojenia ukraińskiego pod Kijowem / Zdjęcia: CzeZaRa

Według ukraińskich mediów, bsl Fly Eye były wykorzystywane przez stronę rządową w walkach na wchodzie Ukrainy od marca 2015. Ich łączny nalot przekroczył 600 h. Media opisują przypadek, w którym bsl rozpoznał położenie dział prorosyjskich separatystów i automatycznie przekazał ich koordynaty baterii armatohaubic Pion, która je ostrzelała.

Plansza z informacjami o Warmate

Zamiar rozpoczęcia licencyjnej produkcji Fly Eye przez CzeZaRa potwierdza protokół z walnego zgromadzenia spółki. Odbyło się ono 15 kwietnia 2016. Przedstawiciele spółki poinformowali także o zamiarze rozpoczęcia od lipca 2016 produkcji bojowego bsl Warmate (Prezentacja możliwości Warmate , 2016-04-27). Umowa na ten temat miała zostać podpisana 18 marca 2016.

Do tej pory przedstawiciele WB Electronics informowali o sprzedaży Warmate dwóm krajom z Bliskiego Wschodu. Fly Eye kupiło więcej państw (FlyEye w czołówce ofert dla Kazachstanu, 2013-03-04). Spółka nie informowała o transakcjach zawartych z Ukrainą.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.