Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja ostatniego Anzaca

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 maja 2016

W Australii rozpoczęto modernizację fregaty rakietowej HMAS Stuart.

HMAS Stuart jest ostatnią z serii 8 fregat typu Aznac, która zostanie poddana modernizacji w stoczni BAE Systems Australia / Zdjęcie: MO Australii

BAE Systems Australia rozpoczęło modernizację fregaty rakietowej HMAS Stuart (FFH 153), typu Anzac. Od 3 maja okręt znajduje się w suchym doku stoczni w Henderson na zachodzie kraju. Jednostka pozostanie na miejscu do października 2017. Wówczas powróci do służby.

Program modernizacji HMAS Stuart zakłada m.in. wyposażenie okrętu w nowe urządzenia obserwacji i analizy pola walki, w tym m.in. radary nawigacyjne SharpEye Kelvin Hughesa, systemy wykrywania i śledzenia celów w podczerwieni Vampir-NG (Veille Air-Mer Panoramique Infrarouge Nouvelle Génération) Sagema i unowocześniony system zarządzania walką szwedzkiego Saaba (Modernizacja Anzaców, 2015-10-09). Okręt zostanie również uzbrojony w zestawy przeciwlotnicze / przeciwrakietowe RIM-162 Evolved SeaSparrow Missile (Próby morskie HMAS Anzac, 2014-11-11). Będzie też przystosowany do przyjmowania na pokładzie śmigłowców morskich MH-60R (Pierwszy symulator dla MH-60R, 2015-03-30).

HMAS Stuart jest ostatnią z serii 8 australijskich fregat rakietowych typu Aznac, która zostanie poddana modernizacji. Prace stoczniowe będą kontynuowane do marca przyszłego roku. Wówczas rozpoczną się testy w basenie portowym, a także na otwartym morzu. Jednostka zostanie ponownie przekazana australijskiej marynarce wojennej jesienią.

Obecnie w stoczni BAE Systems Australia znajduje się inna z jednostek typu Anzac, HMAS Toowoomba (FFH 156). Z kolei kilka dni wcześniej zakłady stoczniowe na zachodzie kraju opuściła zmodernizowana już HMAS Parramatta (FFH 154, HMAS Parramatta gotowy do prób, 2016-04-19). To właśnie na tym okręcie służbę pełnić będzie teraz załoga HMAS Stuart.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra