Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Dreamliner dla Air Austral

Lotnictwo cywilne, 25 maja 2016

Przewoźnik z Reunion odebrał pierwszego Boeinga 787-8 Dreamliner.

Pierwszy Dreamliner przeznaczony dla Air Austral podczas prób w Everett / Zdjęcie: Boeing

Dzisiaj do międzynarodowego portu lotniczego im Rolanda Garrosa, położonego nieopodal Saint-Denis, stolicy Reunion, przybył pierwszy Boeing 787-8 Dreamliner, noszący barwy Air Austral. Przewoźnik zamówił 2 samoloty tego typu, napędzane silnikami Rolls-Royce Trent 1000, w 2105.

Dreamliner pokonał trasę długości 16 898 km z centrum dostaw w zakładach Boeinga w Everett. Ceremonia przekazania samolotu Air Austral miała miejsce wczoraj.

 – Unikatowe możliwości nowoczesnych Dreamlinerów umożliwią nam uruchomienie połączenia z Dzaoudzi na Komorach do Paryża (Charles de Gaulle) – powiedział prezes Air Austral Marie-Joseph Male. – To wielki zaszczyt dostarczyć Boeinga 787 pierwszemu francuskiemu użytkownikowi. Dreamliner dopełni rosnącą flotę dalekodystansową Air Austral i siatkę połączeń do Europy i Azji – podkreślił Van Rex Gallard, wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży w Afryce, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.

Obecnie Air Austral dysponują 3 Boeingami 777-300ER, trzema 737-800 i parą ATR 72-500, które obsługują połączenia do 14 destynacji krajowych i zagranicznych. W 2009 linie zamówiły parę Airbusów A380, przystosowanych do przewozu 840 pasażerów, które miały wykonywać rejsy do Paryzą. W kwietniu br. przewoźnik ostatecznie zrezygnował z ich zakupu (Jednoklasowy A380, 2009-01-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra