Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Beryle i Mini Beryle za 156 mln zł

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 maja 2016

Wczoraj Inspektorat Uzbrojenia podpisał z Fabryką Broni największą jednorazową umowę w historii Łucznika na dostawy ponad 26 tys. karabinków Beryl i subkarabinków Mini Beryl.

Wojsko Polskie podpisało z radomską Fabryką Broni wieloletnią umowę na dostawy 26.021 karabinków wz. 96C Beryl i subkarabinków wz. 96C Mini Beryl. Łucznik liczy na dalsze zamówienia tych konstrukcji dla formowanych oddziałów Obrony Terytorialnej / Zdjęcie: Grzegorz Sobczak

Zakończyły się negocjacje w sprawie dostaw dla Wojska Polskiego kolejnej transzy broni strzeleckiej do amunicji 5,56 mm x 45, która ma zastąpić używane wcześniej AK/AKM, zasilane nabojem 7,62 mm x 39 (Negocjacje w sprawie nowych Beryli, 2016-04-23). Szef Szefostwa Uzbrojenia Inspektoratu Uzbrojenia pułkownik Marek Chojnacki i prezes zarządu Fabryki Broni Edward Migal, podpisali 24 maja umowę na dostawy 17.621 karabinków wz. 96C Beryl i 8.400 subkarabinków wz. 96C Mini Beryl.

Wartość czteroletniego (2016-2019) kontraktu wynosi 156.135.750,00 zł (uśredniona cena za broń to 6 tys. zł). Jest to największa jednorazowa umowa podpisana przez Łucznika od chwili jego powołania 14 lipca 2000. Roczne przychody Fabryki Broni kształtują się na poziomie około 70 mln zł (Kolejne Beryle ASG RRT dla WP, 2015-10-20; Druga partia Beryli dla Nigerii, 2015-08-06; 7,9 tys. Beryli dla WP, 2015-08-04).

– Po raz kolejny polskie wojsko obdarzyło nas swoim zaufaniem. Umowa niesie za sobą wiele korzyści. Żołnierze dostają nowoczesny, niezawodny i, co ważne, w 100% polski sprzęt, a my – Fabryka Broni – dzięki tej współpracy pozyskujemy środki umożliwiające nam dalszy rozwój, powiedział Edward Migal po podpisaniu umowy. Należy jednak pamiętać, że jest to współpraca wieloletnia i liczba karabinków w poszczególnych latach kształtują się na poziomie zbliżonym do roku ubiegłego czy lat wcześniejszych. – podkreślił prezes zarządu Fabryki Broni.

Karabinki wz. 96 Beryl zostały wprowadzone do uzbrojenia w 1998. Ich modernizację do odmiany wz. 96C, wyposażonej w łoże z zestawem szyn montażowych, kolbę o regulowanym położeniu stopki, powiększone manipulatory, ergonomiczny chwyt przedni i pistoletowy, przeprowadziła Fabryka Broni w ramach finansowanej przez MON pracy rozwojowej (Nowe Beryle do Afganistanu, 2010-02-26). Łucznik jest jedynym producentem tej konstrukcji strzeleckiej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.