Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Symulatory dla fińskich Leopardów 2A6

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 czerwca 2016

Saab podpisał umowę dostawy laserowych symulatorów strzelań BT46 na potrzeby wojsk lądowych Finlandii. Dostawa zostanie zrealizowana w bieżącym roku.

Laserowe symulatory strzelań dla czołgów Leopard 2A6 trafią do 2 jednostek wojsk lądowych Finlandii / Zdjęcie: Saab

W 2014 Maavoimat (wojska lądowe Finlandii) odkupiły od Holandii 100 czołgów Leopard 2A6 wraz z laserowymi symulatorami strzelań LSS BT46, wyprodukowanymi przez Saab Training & Simulation. Obecne zamówienie stanowi pakiet modernizacyjny. Po zrealizowaniu umowy BT46 zostaną przydzielone do 2 jednostek: brygady pancernej w Paralanummi i mobilnego ośrodka szkolenia bojowego KASI, który stacjonuje w Säkylä (Pierwsze Leopardy 2A6 w Finlandii, 2015-05-14).

Fińskie siły zbrojne szkolą się na symulatorach Saaba od 1980. W 2004 współpracę rozszerzono o centrum szkolenia bojowego KASI. Obecnie użytkownik może realizować ćwiczenia na szczeblu batalionu i brygady, co wymiernie wzmacnia skuteczność wykonywania misji - mówi Anders Gardberg, szef fińskiego oddziału Saab.

Umowa obejmuje dostawę nowych paneli sterowania, zespołów elektronicznych i interfejsów, skrzyń transportowych, przewodów, instrukcji i podręczników w języku fińskim, nowych interfejsów do urządzeń taktycznej łączności radiowej i zapewnienia usługi wsparcia. Zamówienie BT46 gwarantuje, że Maavoimat otrzymają najlepszy na rynku symulator do szkolenia załóg pojazdów bojowych - dodaje Åsa Thegström z Saab Training & Simulation.

LSS BT 46 jest rozwiązaniem, które zapewnia realistyczną symulację strzału w czasie taktycznych ćwiczeń poligonowych. Symulator został dostarczony do sił zbrojnych ponad 20 państw, które wykorzystują go zarówno na potrzeby ćwiczeń strzeleckich wozów bojowych. Do chwili obecnej Saab dostarczył ponad 7 tys. BT46 obsługujących ponad 100 konfiguracji pojazdów na całym świecie.

Na potrzeby Finlandii Saab realizuje również szereg usług związanych z kompleksowym wsparciem mobilnego ośrodka szkolenia bojowego KASI. Saab odpowiada za jego transport między poligonami, rozstawienie i zabezpieczenie ćwiczeń na obiektach wskazanych przez użytkownika. Umożliwia to szkolenie żołnierzy i oficerów w czasie ćwiczeń taktycznych na każdym szczeblu. KASI może zostać zlokalizowany w dowolnymi miejscu w Finlandii. Jego podstawowa funkcja to realizacja ćwiczeń przygotowujących i certyfikujących przed misjami zagranicznymi i wsparcie ćwiczeń w różnych jednostkach wojskowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.