Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT uruchamia połączenie do Olsztyna

Lotnictwo cywilne, 13 czerwca 2016

Od dziś w sprzedaży dostępne są bilety na rejsy PLL LOT z Warszawy do Olsztyna. Połączenie zostanie uruchomione już 2 lipca.

Rejsy PLL LOT z Lotniska Chopina do portu Olsztyn-Mazury rozpoczną się 2 lipca / Zdjęcie: Port lotniczy Olsztyn-Mazury

Nowe, sezonowe połączenie, oferuje podróż do krainy mazurskich jezior zarówno bezpośrednio z Warszawy, jak i z jedną przesiadką z innych miast w Polsce i Europie. – Podróż na Mazury do tej pory wiązała się z długą i męczącą jazdą samochodem, która w dodatku niejednokrotnie wiązała się z wielogodzinnym staniem w korkach. Dziś, dzięki nowemu sezonowemu połączeniu LOT-u, to tylko niespełna godzina rejsu – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

Połączenia realizowane będą 3 razy w tygodniu, do 1 października 2016. Samolot wystartuje z Lotniska Chopina w każdy poniedziałek, czwartek i sobotę o 13:25 i wyląduje w Olsztynie o 14:10. Rejs powrotny zabierze pasażerów z portu lotniczego Olsztyn-Mazury w te same dni o 14:35, by wylądować w stolicy o 15:35. Wcześniej na uruchomienie lotów na Mazury zdecydowało się kilka innych linii (Nowe połączenie Ryanaira, 2016-06-01, Wizz Air startują z Mazur , 2016-04-07, Z Szyman do Berlina i Krakowa, 2015-10-30).

Mazury to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Europie, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy je przybliżyć nie tylko mieszkańcom Warszawy, ale także pasażerom z innych miast w Polsce, Europie i na świecie. Czas podróży LOT-em z Frankfurtu do Olsztyna to niewiele ponad 3 h i tylko 50 minut oczekiwania na połączenie  – dodaje Adrian Kubicki.

Połączenia do Olsztyna obsługiwane będą samolotami turbośmigłowymi Bombardier Q400. Pasażerowie będą mogli w ramach dodatkowego bagażu zabrać ze sobą np. rower, sprzęt wędkarski, jeździecki i do nurkowania, kije do golfa, deskę do kite- i windsurfingu, rakiety do tenisa, a nawet kajak.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.