Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Debiut USS Coronado

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 czerwca 2016

USS Coronado rozpoczął pierwszą misję bojową. 

Wczoraj w Naval Base San Diego w Kalifornii pożegnano załogę USS Coronado (LCS 4), typu Independence, klasy LCS. Najbliższe miesiące amerykański okręt spędzi na Oceanie Spokojnym, wykonując działania operacyjne w ramach pierwszej misji bojowej. Jednostka będzie operować w rejonie odpowiedzialności 7. floty US Navy (Kolejne testy USS Coronado, 2016-02-12). 

Pierwszym etapem misji USS Coronado będzie udział w tegorocznej edycji wielonarodowych ćwiczeń Rim of the Pacific (RIMPAC), które będą prowadzone od 30 czerwca do 4 sierpnia (Przygotowania do RIMPAC 2016, 2016-06-01). W ich trakcie przeprowadzone zostaną próby odpalenia kierowanego pocisku przeciwokrętowego RGM-84 Harpoon Block II z pokładu amerykańskiego trimarana. Przed 2 laty USS Coronado posłużył do testów zestawów Kongsberg NSM (Kolejne próby NSM, 2016-05-06). 

W trakcie zapoczątkowanej wczoraj misji z pokładu USS Coronado operować będzie śmigłowiec poszukiwawczo-ratowniczy MH-60S i bezzałogowy śmigłowiec MQ-8 Fire Scout, wyposażony w morski radiolokator Telephonics AN/ZPY-4. Wydarzenie będzie okazją do przeprowadzenia prób użycia bezzałogowca do obserwacji i analizy otoczenia i poszukiwania nieprzyjacielskich jednostek morskich. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.