Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze operacje lotnicze z pokładu Eisenhowera

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 29 czerwca 2016

Amerykański atomowy lotniskowiec USS Dwight D. Eisenhower rozpoczął działania bojowe przeciwko islamistom w Iraku.

F/A-18E Super Hornet, ze składu eskadry uderzeniowej VFA-86 Sidewinders, startuje z atomowego lotniskowca USS Dwight D. Eisenhower / Zdjęcie: USN

Od 2 tygodni lotniskowcowa grupa bojowa (CSG) nr 10, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69), typu Nimitz, prowadzi działania na Morzu Śródziemnym (USS Dwight D. Eisenhower na M. Śródziemnym, 2016-06-14). W ostatnich dniach amerykańskie okręty wzięły udział w ćwiczeniach morskich organizowanych wspólnie z regionalnymi sojusznikami, w tym z Marina Militare (marynarką wojenną Włoch). W poniedziałek samoloty bojowe komponentu lotniczego CSG 10 przeprowadziły naloty na pozycje islamistów w Iraku.

Amerykańskie lotnictwo zbombardowało pozycje bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych, działających w północno-zachodnim Iraku. Celem nalotów były stanowiska ogniowe, składy uzbrojenia, centra dowodzenia i ośrodki szkoleniowe islamistów. Prowadzone od 2 dni operacje lotnicze mają wesprzeć irackie i kurdyjskie siły zbrojne, zaangażowane w walkę z ekstremistami.

USS Dwight D. Eisenhower jest jednym z 2 amerykańskich atomowych lotniskowców typu Nimitz, które obecnie znajdują się w rejonie odpowiedzialności 6. Floty US Navy (Rekordowa aktywność USN, 2016-06-08). Na Morzu Śródziemnym służbę kontynuują też okręty CSG 8, którym przewodzi inny atomowy lotniskowiec typu Nimitz, USS Harry S. Truman (CVN 75, Dłuższa misja USS Harry S. Truman, 2016-05-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.