Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Czwarty Mi-26TC dla odbiorcy z ChRL

Lotnictwo cywilne, 01 lipca 2016

Holding Wiertalioty Rossii przekazał odbiorcy z ChRL śmigłowiec transportowy Mi-26TC. To już 4. wiropłat tego typu, który trafił do Państwa Środka.

Mi-26TC, który wkrótce dotrze do ChRL, przeznaczony jest dla władz prowincji Szantung / Zdjęcie: Erik Romanienko, Wiertalioty Rossii

Śmigłowiec, noszący znaki rejestracyjne B-70FW, został wyprodukowany w zakładach Rostwertol. 23 czerwca opuścił Rostów nad Donem i skierował się do ChRL. Trasa jego lotu wiedzie przez Saratów, Ufę, Czelabińsk, Omsk, Nowosybirsk, Krasnojarsk, Brack i Czytę. Jutro wiropłat ma dotrzeć do Hailar – dzielnicy i siedziby prefektury miejskiej Hulun Buir w północno-wschodnich Chinach, w regionie autonomicznym Mongolia Wewnętrzna.

Kontrakt w sprawie zakupu wiropłata podpisano w 2014. Odbiorcą Mi-26TC jest Lectern Aviation Supplies z Hong Kongu.

Mi-26TC został skonstruowany zgodnie z wymaganiami odbiorców z ChRL i przepisami tamtejszych władz lotniczych. W jego kadłubie lub na zawiesiu zewnętrznym można przewieźć ładunek o masie 20 t (Rozpoczęto produkcję Mi-26T2, 2015-05-25).

Będzie on 4. śmigłowcem tego typu, eksploatowanym w ChRL. QingDao Helicopter ma na stanie parę Mi-26TC, a China Flying Dragon – jednego. Nowy wiropłat trafi do prowincji Szantung, gdzie posłuży do zwalczania pożarów lasów i transportu ładunków (Porozumienie w sprawie AHL, 2016-06-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.