Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ochrona pojazdów opancerzonych

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 lipca 2016

Oferowane przez IMI Systems wszechstronne rozwiązania z zakresu ochrony balistycznej zwiększają przeżywalność pojazdów opancerzonych na polu walki i chronią życie ich załóg.

Skuteczność oferowanych przez IMI Systems rozwiązań w dziedzinie ochrony balistycznej potwierdzić miało zdarzenie z kwietnia. Turecki czołg podstawowy M60T został trafiony ppk Kornet, wystrzelonym przez islamistów w północnym Iraku. Pojazd został uszkodzony, jednak nie doszło do całkowitego przebicia pancerza / Zdjęcie: IMI Systems

Czołgi i inne wozy bojowe są istotnym czynnikiem wspierającym działanie wojsk na współczesnym polu walki. Wynika to z dużej przeżywalności, wszechstronności, siły ognia i zdolności przystosowania tych pojazdów do wymogów ciągle zmieniających się realiów potencjalnego konfliktu. Rola, jaką czołgi i podobne wozy bojowe odgrywają na polu walki wystawia je na różnorodne zagrożenia, w tym pociski z armat czołgowych, przeciwpancerne pociski kierowane, miny i improwizowane ładunki wybuchowe (fugasy), a także ataki śmigłowców uderzeniowych. Korzystając z wieloletniego doświadczenia Israel Military Industries Systems oferuje rozwiązania w dziedzinie ochrony balistycznej, zwiększające przeżywalność wozów bojowych na polu walki.

W oparciu o doświadczenie w dziedzinie projektowania, produkcji i integracji pasywnych, reaktywnych i hybrydowych osłon balistycznych, przeznaczonych do zastosowania w czołgach i innych pojazdach opancerzonych, IMI Systems zostało upoważnione przez siły obronne Izraela do prowadzenia prób balistycznych zgodnie z ustaloną przez Cahal specyfikacją i wymaganiami, stosując procedury i systemy oceny odpowiadające normom międzynarodowym. IMI Systems wyposażyło wszystkie pozostające w służbie izraelskiej armii czołgi w modułowe systemy opancerzenia. Ich skuteczność potwierdzono podczas operacji wojskowych, prowadzonych przez izraelskie siły zbrojne w regionie.

W kwietniu tygodnik IHS Jane's Defense Weekly informował o zdarzeniu z udziałem tureckiego czołgu podstawowego M60T, do którego doszło w północnym Iraku. Pojazd został trafiony przeciwpancernym pociskiem kierowanym rodziny Kornet, wystrzelonym przez bojówkarzy jednej z organizacji islamistycznych. Pocisk nie zdołał spenetrować pancerza czołgu, a jedynie go uszkodził. Załoga wozu nie odniosła ran.

W przeszłości turecki czołg przeszedł modernizację, zaplanowaną i wykonaną przez IMI Systems. Izraelski producent wyposażył go m.in. w pasywne i reaktywne osłony balistyczne, zastąpił 105-mm armatę 120-mm działem, montowanym również w izraelskich czołgach podstawowych rodziny Merkava. Dodano też nowy system kierowania ogniem, wydajniejszy powerpack i nowe zawieszenie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.