Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosja kupi izraelskie bsl?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 listopada 2008

Członek komitetu ds. obronności rosyjskiej Dumy, Michaił Musatow poinformował, że Rosja na okres przejściowy kupi izraelskie bezpilotowce. Tej informacji zaprzecza zastępca szefa komitetu, Michaił Babicz.

Musatow poinformował dziś agencję Nowosti o wynikach posiedzenia komitetu ds. obronności rosyjskiej Dumy poświęconego strategii rozwoju Sił Zbrojnych FR do 2020. Powołał się przy tym na informację uzyskaną od szefa sztabu SZ FR gen. Nikołaja Makarowa. Jego zdaniem, zakup izraelskich bezpilotowców to rozwiązanie przejściowe, do czasu opanowania odpowiednich technologii przez rosyjski przemysł lotniczo-zbrojeniowy. Taka sytuacja miałaby potrwać dwa-trzy lata. Przedmiotem zakupu miałyby być rozpoznawcze bsl.

Kilka godzin później słowom Musatowa zaprzeczył wiceszef komisji, Michaił Babicz. Jego zdaniem, droga do rosyjskich bezpilotowców jest tylko jedna - opracowanie i budowa przez rodzime jednostki badawczo-rozwojowe i wytwórnie. Babicz powołał się przy tym na... gen. Makarowa.

Ujawniony dziś spór to efekt analizy sierpniowej wojny z Gruzją. Inny wniosek przedstawiony komisji Dumy to konieczność wprowadzenia do wyposażenia armii nowoczesnych środków łączności.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.