Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FIA 2016: Kanadyjski certyfikat dla CS300

Lotnictwo wojskowe, 11 lipca 2016

Ministerstwo Transportu Kanady przyznało Certyfikat Typu dla samolotu komunikacji regionalnej Bombardier CSeries 300.

Jedną z nowości pokazanych w Farnborough jest pierwszy seryjny CSeries 100, przekazany liniom Swiss. Samolot rozpocznie obsługę regularnych połączeń w połowie miesiąca / Zdjęcie: Bartosz Głowacki 
Podczas rozpoczętego dzisiaj salonu w Farnborough Bombardier poinformował o przyznaniu przez Ministerstwo Transportu Kanady Certyfikatu Typu dla samolotu komunikacji regionalnej CSeries 300. Niebawem producent ma uzyskać analogiczne dokumenty od EASA i FAA.

Certyfikacja CS300 była bardzo prosta, ponieważ ma on 99% wspólnych elementów z CSeries 100 - powiedział Rob Dewar, wiceprezes Bombardiera, odpowiedzialny za program CSeries. Podczas prób prototypy obydwu modeli wylatały ponad 5 tys. h.

Jesteśmy zachwyceni, że użytkownicy otrzymają samoloty CSeries, które mają znacznie lepsze osiągi, niż zakładaliśmy, zwłaszcza podczas startu i lądowania. Możemy potwierdzić, że uzyskaliśmy zwiększenie zasięgu o 20%, zwłaszcza operując z lotnisk położonych w górach, w klimacie gorącym, jak Denver, Mexico City, czy Lhasa - dodał Rob Dewar.

Jako pierwsze CS300 eksploatować będą łotewskie linie Air Baltic (Kolejne CS300 dla airBaltic, 2016-04-14). Pierwszy samolot tego typu ma trafić do nich w 4. kw. br.

Na Farnborough można zobaczyć na wystawie statycznej samolot CS100, który niedawno trafił do linii Swiss (Pierwszy lot CS100 z pasażerami, 2016-06-07; Trasy szwajcarskich CSeries, 2016-04-26). Pierwszy lot komercyjny samolotu ma odbyć się 15 lipca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.