Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Dwight D. Eisenhower na Bliskim Wschodzie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 13 lipca 2016

Amerykański lotniskowiec USS Dwight D. Eisenhower rozpoczął działania w rejonie odpowiedzialności 5. Floty US Navy.

USS Dwight D. Eisenhower przekracza Kanał Sueski / Zdjęcie: USN

Atomowy lotniskowiec USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69), typu Nimitz, przekroczył Kanał Sueski i wyszedł na Morze Czerwone. Okręt znalazł się w ten sposób na obszarze odpowiedzialności 5. Floty US Navy. Amerykańska jednostka spędzi w rejonie najbliższe miesiące, wspierając wielonarodową koalicję walczącą z islamistami w Iraku i Syrii (Straty islamistów, 2016-01-08).

USS Dwight D. Eisenhower przekroczył Kanał Sueski w towarzystwie krążownika rakietowego USS San Jacinto (CG 56), typu Ticonderoga i niszczyciela USS Nitze (DDG 94), typu Arleigh Burke. Pozostałe okręty tworzące lotniskowcową grupę bojową (CSG) nr 10, w tym krążownik USS Monterey (CG 61) i niszczyciele USS Stout (DDG 55), USS Roosevelt (DDG 80) i USS Mason (DDG 87), już wcześniej znalazły się w rejonie odpowiedzialności 5. Floty US Navy.

W ostatnich tygodniach USS Dwight D. Eisenhower prowadził działania na Morzu Śródziemnym (USS Dwight D. Eisenhower na M. Śródziemnym, 2016-06-14). Okręt wziął udział m.in. w ćwiczeniach morskich organizowanych wspólnie z regionalnymi sojusznikami, w tym Marina Militare (marynarką wojenną Włoch). W tym czasie z pokładu lotniskowca przeprowadzono ponad 100 operacji lotniczych (Pierwsze operacje lotnicze z pokładu Eisenhowera, 2016-06-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.