Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SG na ćwiczeniach Ronis 2016

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 22 lipca 2016

Funkcjonariusze z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku wzięli udział w międzynarodowych ćwiczeniach morskich Ronis 2016.

Wykrywanie i zwalczanie nielegalnej migracji, gaszenie pożaru, poszukiwanie i podejmowanie z wody rozbitków oraz udzielanie im pierwszej pomocy to główne zadania, jakie wykonywała załoga jednostki pływającej Kaper 1 (SG-311) z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku podczas międzynarodowych ćwiczeń morskich Ronis 2016 / Zdjęcie: SG

W br. Straż Graniczna Łotwy przewodniczy w forum Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego (Baltic Sea Region Border Control Cooperation). Z tej okazji na przełomie czerwca i lipca patrolowce służb granicznych Finlandii, Estonii, Litwy, Łotwy i Polski zgromadziły się w Ventspils, by wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach morskich Ronis 2016. Areną 3-dniowego szkolenia taktycznego były lotewskie wody Morza Bałtyckiego.

W ćwiczeniach udział wzięła załoga jednostki pływającej Kaper 1 (SG-311) z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku. Szkolenie obejmowało wykrywanie i zwalczanie nielegalnej migracji, gaszenie pożaru, poszukiwanie i podejmowanie z wody rozbitków oraz udzielanie im pierwszej pomocy.

Równolegle z ćwiczeniem morskim odbywało się seminarium dla grup kontrolnych jednostek pływających służb granicznych z państw nadbałtyckich. Dzięki niemu funkcjonariusze prowadzący na co dzień działania kontrolno – inspekcyjne mogli wymienić się doświadczeniami i najlepszymi praktykami. Po zajęciach teoretycznych grupy wychodziły w morze, by tam wspólnie doskonalić omawianą taktykę.

Warto przypomnieć, że podobne ćwiczenia, połączone z wizytą patrolowców służb granicznych państw nadbałtyckich, Morski Oddział Straży Granicznej zorganizował w 2011, kiedy polska SG przewodniczyła BSRBCC (Wyróżnienie dla Komendanta MOSG, 2016-05-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.