Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Singapurski A350 ląduje w Dusseldorfie

Lotnictwo cywilne, 23 lipca 2016

Düsseldorf został trzecim miastem w Niemczech w siatce połączeń Singapore Airlines.

Połączenie Singapur-Düsseldorf obsługiwane jest przez A350-900 / Zdjęcie: Singapore Airlines

Nowe połączenie obsługiwane jest przez Airbusa A350-900. Pierwszy rejs odleciał z portu lotniczego Singapur-Changi o godz. 23:30 czasu lokalnego we czwartek i wylądował na lotnisku w Düsseldorfie o godz. 06:20 w piątek, po niemal 13 h lotu.

Z okazji inauguracyjnego lotu pasażerowie odlatujący z Singapuru zostali ugoszczeni przekąskami i napojami, w tym szampanem, na specjalnie przygotowanym stanowisku odprawy. Otrzymali również ekskluzywną torbę zawierającą certyfikat, batikowy pasek bagażowy mogący pomierzyć ciężar walizki i miniaturową drewnianą panoramę Düsseldorfu. Po wylądowaniu na lotnisku w Düsseldorfie, samolot został powitany tradycyjnym salutem wodnym.

Połączenie do Düsseldorfu będzie realizowane początkowo 3 razy w tygodniu. Singapore Airlines obsługują również loty do innych miast w Niemczech – Frankfurtu i Monachium.

Singapore Airlines odebrały pierwszego A350-900 w marcu tego roku. W jego kabinie znajdują się 253 miejsca:  42 w klasie biznes, 24 w klasie ekonomicznej premium i 187 w klasie ekonomicznej. Obecnie we flocie Singapore Airlines znajdują się 4 samoloty tego typu, a linia czeka na dostawę kolejnych 63.

A350 będą stanowić w najbliższych latach trzon floty singapurskiego przewoźnika. Dzięki nim Singapore Airlines  wprowadzą wiele nowych bezpośrednich połączeń, jak np. rejs pomiędzy Singapurem i San Francisco (od października br., Zmiany w siatce Singapore Airlines, 2016-07-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.