Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mercedesy dla Australii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 listopada 2008

Kilka dni temu australijskie wojska lądowe podpisały z Mercedes-Benz umowę o dostawie 1200 samochodów terenowych G Klasie, w kilku wariantach, w tym 6x6. Podwozia będą pochodziły z Austrii, zabudowy specjalne - z Australii.

Mercedes G Klasie jest podstawowym samochodem terenowym Bundeswehry. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza Niemcy kupili 12 tys. takich pojazdów, w tym wersje specjalistyczne, od sanitarek, do wyposażonych w wkm i wyrzutnie granatów dymnych samochodów patrolowych sił specjalnych. Mercedesy znajdują się w wyposażeniu sił zbrojnych 26 państw, w tym Polski / Zdjęcie: Darkone

Umowa jest częścią programu Land 121, zwanego również Project Overlander, którego celem jest wymiana sprzętu samochodowego australijskich sił zbrojnych.

G Klasse wykorzystywane są również przez US Marine Corps. W ubiegłej dekadzie Amerykanie kupili 157 samochodów, jako Interim Fast Attack Vehicles (IFAV), przeznaczonych dla jednostek rozpoznawczych. Obok przedstawionych modeli uzbrojonych, piechota morska pozyskała także klasyczne transportowce / Zdjęcie: USMC

Wybór pojazdu, z lekkiego segmentu tego programu zabrał 5 lat. Ostatecznie zdecydowano się na ofertę Mercedes-Benza. Australijczycy zakupią 9 modeli pojazdów, w tym w wariantach 4x4 i 6x6. Podstawowe wersje - transportowe - zostaną dostarczone bezpośrednio z zakładów w austriackim Grazu. Zabudowy specjalne stworzy australijski Varley z Newcastle. Mercedes zapewni również serwisowanie pojazdów przez 15 lat, z opcją na wydłużenie kontraktu do 30 lat.

Całkowita wartość umowy wynosi 350 mln AUD (ok. 550 mln USD). Samochody będą przekazywane użytkownikowi w latach 2009-2014.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.