Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot F-35I

Lotnictwo wojskowe, 28 lipca 2016

W zakładach Lockheed Martina w Fort Worth oblatano pierwszy samolot wielozadaniowy F-35I Adir, przeznaczony dla wojsk lotniczych Izraela.

Dwa pierwsze F-35I mają dotrzeć do Izraela w grudniu br. / Zdjęcie: Lockheed Martin

Oficjalna prezentacja pierwszego samolotu wielozadaniowego F-35I Adir, przeznaczonego dla Hejl HaAvir (izraelskich wojsk lotniczych) miała miejsce 23 czerwca (Prezentacja izraelskiego F-35I, 2016-06-23). Natomiast jego oblot przeprowadzono 25 lipca. (Datę taką mają zdjęcia z pierwszego lotu, natomiast oficjalne relacje mówią o 26 lipca.) Za sterami Adira zasiadał jeden z pilotów doświadczalnych Lockheed Martina.

Samolot ma już naniesione znaki rozpoznawcze Hejl HaAvir i nr takt. 901. Pierwszy lot zapoczątkował serię prób w locie F-35I, które mają zakończyć się do listopada br. Izrael zamówił na razie 33 samoloty tego typu, w wersji klasycznego startu i lądowania (analogicznej do F-35A).

Dwa pierwsze Adiry mają wylądować w Izraelu 12 grudnia, po przelocie z USA. Miejscem stacjonowania samolotów tego typu będzie baza Nevatim, gdzie prowadzona jest obecnie intensywna modernizacja i rozbudowa struktury. W bazie powstaje też ośrodek, który zostanie wyposażony w nowoczesne syntetyczne urządzenia szkoleniowe.

Pierwsza grupa 4 pilotów F-35I rozpocznie niebawem szkolenie w bazie USAF Luke w Arizonie. Po zakończeniu kursu naziemnego i lotach w symulatorach lotnicy powrócą do Izraela, gdzie będą realizowali szkolenie praktyczne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.