Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czechy czekają na nową administrację

Strategia i polityka, 18 listopada 2008

Czeski parlament zaczeka z głosowaniem nad ratyfikacją umów z USA o zainstalowaniu radaru amerykańskiego systemu antyrakietowego do ukonstytuowania się administracji nowego prezydenta.

Poinformował o tym Miroslav Vlcek - spiker czeskiego Parlamentu w czasie rozmów ze swym odpowiednikiem z rosyjskiej Dumy - Borisem Gryzłowem. Gryzłow podkreślił po raz kolejny, że instalowanie amerykańskich systemów strategicznych jest traktowane przez Rosję jako działanie przeciw temu krajowi. Rosja nie odpowie jednak wzmocnieniem swego uzbrojenia na wschodniej granicy wcześniej niż po rozmieszczeniu instalacji USA.

Umowa między Czechami i USA w sprawie umieszczenia na terenie poligonu Brdy radaru amerykańskiego systemu antyrakietowego ministrowie spraw zagranicznych obu krajów - Karel Schwarzenberg i Condoleezza Rice - podpisali 7 lipca 2008. 19 września szefowie resortów obrony - Vlasta Parkanova i Robert Gates - podpisali umowę o statusie amerykańskich żołnierzy w Czechach - SOFA. Umowy wymagają teraz ratyfikacji przez Parlament, gdzie ich zwolennicy mogą znaleźć się w mniejszości. Dwie trzecie Czechów jest przeciwko ratyfikacji umów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.