Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ORP Gen. T. Kościuszko ratuje imigrantów

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 sierpnia 2016

Polska fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko koordynowała operację ratowania imigrantów w rejonie Morza Egejskiego.

Od 5 lipca fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko bierze udział w operacjach patrolowych w rejonie Morza Egejskiego. Okręt służy w składzie Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 2 / Zdjęcie: MW RP

W nocy z 10 na 11 sierpnia polska fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko (273), typu Oliver Hazard Perry, działająca w składzie Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 2 (SNMG 2), prowadziła patrol w rejonie Morza Egejskiego. Polska jednostka wykryła łódź idącą bez świateł nawigacyjnych w kierunku wyspy Lesbos. Dalsza obserwacja wykazała, że na improwizowanej jednostce o długości kilku metrów podróżuje kilkadziesiąt osób.

Panujące w rejonie warunki meteorologiczne i niekorzystne ukształtowanie wybrzeża wyspy Lesbos utrudniały lądowanie przeładowanego pontonu i zagrażały życiu podróżujących nim osób. Załoga ORP Gen. T. Kościuszko niezwłocznie zaalarmowała, a następnie naprowadziła jednostki greckiej i tureckiej straży wybrzeża oraz Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich (Frontex, Finlandia wspiera Frontex, 2016-01-11). 

ORP Gen. T. Kościuszko koordynował akcję ratunkową do wczesnych godzin porannych. W wyniku podjętych działań grecka straż wybrzeża podjęła 44 nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu, w tym 13 kobiet i 2 dzieci.

29 czerwca fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko opuściła Port Wojenny w Gdyni i skierowała się na Morze Śródziemne (Nowa misja ORP Gen. T. Kościuszko, 2016-06-30). Na początku lipca okręt dołączył do pozostałych jednostek służących w składzie SNMG 2. Misja polskiej fregaty potrwa do września.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.