Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

UE przeszkoli libijskich marynarzy

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 sierpnia 2016

Siły morskie Unii Europejskiej pomogą w przeszkoleniu libijskich marynarzy.

Program szkolenia Libijskich marynarzy będzie koordynowany przez EU NAVFOR Med oraz inne unijne organizacje pomocowe / Zdjęcie: ESDZ

Przed kilkoma dniami w Rzymie zawarto porozumienie wstępne (MoU) o organizacji i przeprowadzeniu szkolenia dla libijskich marynarzy, służących na okrętach marynarki wojennej i straży wybrzeża. Kurs zostanie podzielony na 3 etapy. Podczas jednego z nich szkolenie ma być realizowane na pełnym morzu, przy udziale okrętów wydzielonych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej do wielonarodowych sił morskich EU NAVFOR Med (European Union Naval Force Mediterranean).

Zajęcia prowadzone będą też na lądzie w ośrodkach szkoleniowych jednego z państw członkowskich lub też bezpośrednio na terenie Libii. Ostatni etap obejmie kursy realizowane na libijskich okrętach patrolowych i łodziach motorowych.

Celem przygotowywanego przedsięwzięcia jest podniesienie zdolności libijskich sił morskich do kontroli i ochrony własnego morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. Libijczycy mają też odgrywać większą rolę w walce ze zorganizowanymi grupami przestępczymi, zajmującymi się przemytem ludzi z Afryki do Europy (HMS Richmond na Morzu Śródziemnym, 2015-10-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.