Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

UE przeszkoli libijskich marynarzy

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 sierpnia 2016

Siły morskie Unii Europejskiej pomogą w przeszkoleniu libijskich marynarzy.

Program szkolenia Libijskich marynarzy będzie koordynowany przez EU NAVFOR Med oraz inne unijne organizacje pomocowe / Zdjęcie: ESDZ

Przed kilkoma dniami w Rzymie zawarto porozumienie wstępne (MoU) o organizacji i przeprowadzeniu szkolenia dla libijskich marynarzy, służących na okrętach marynarki wojennej i straży wybrzeża. Kurs zostanie podzielony na 3 etapy. Podczas jednego z nich szkolenie ma być realizowane na pełnym morzu, przy udziale okrętów wydzielonych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej do wielonarodowych sił morskich EU NAVFOR Med (European Union Naval Force Mediterranean).

Zajęcia prowadzone będą też na lądzie w ośrodkach szkoleniowych jednego z państw członkowskich lub też bezpośrednio na terenie Libii. Ostatni etap obejmie kursy realizowane na libijskich okrętach patrolowych i łodziach motorowych.

Celem przygotowywanego przedsięwzięcia jest podniesienie zdolności libijskich sił morskich do kontroli i ochrony własnego morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. Libijczycy mają też odgrywać większą rolę w walce ze zorganizowanymi grupami przestępczymi, zajmującymi się przemytem ludzi z Afryki do Europy (HMS Richmond na Morzu Śródziemnym, 2015-10-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.