Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy GMLRS Alternative Warhead

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 września 2016

Pierwszy pocisk rakietowy GMLRS (Guided Multiple Launch Rocket System) Alternative Warhead opuścił linię produkcyjną zakładów Lockheed Martin w Camden, w stanie Arkansas.

Odpalenie pocisku GMLRS z wyrzutni HIMARS / Zdjęcie: US Army/

Pocisk GMLRS z alternatywną głowicą został stworzony do zwalczania tych samych celów i osiągania tych samych efektów, co stare pociski kasetowe MLRS z podpociskami, ale bez ryzyka pozostawiania niewybuchów.

– GMLRS Alternative Warhead to amunicja kierowana, która działa w każdych warunkach atmosferycznych, daje możliwość szybkiego przerzucenia na pole walki, dająca zdolności rażenia celów powierzchniowych – powiedział Ken Musculus, wiceprezes ds. pocisków taktycznych w Lockheed Martin Missiles and Fire Control. – Pierwszy pocisk wyprodukowany w Camden stanowi potwierdzenie polityki koncernu Lockheed Martin, mającej na celu ciągły rozwój rodziny amunicji MLRS, aby mogła nieprzerwanie spełniać zmieniające się wymagania naszych klientów.

Pocisk rakietowy GMLRS Alternative Warhead – mieszczący się w zakresie uzgodnień traktatów międzynarodowych, zakazujących używania amunicji kasetowej – pozwoli wszystkim użytkownikom systemu MLRS posiadać w swoich arsenałach broń do rażenia celów powierzchniowych, bez potrzeby zamawiania nowych wyrzutni. Produkcja pocisków rakietowych MLRS z głowicami kasetowymi zakończyła się około 15 lat temu.

Lockheed Martin otrzymał od US Army wstępne zamówienie na produkcję pocisków GMLRS Alternative Warhead w czerwcu 2015. Każdy z nich będzie umieszczony w zasobniku startowym MLRS i odpalany z rodziny wyrzutni Lockheed Martin HIMARS lub M270.

Lockheed Martin wyprodukował ponad 25 tys. pocisków GMLRS w zakładach w Camden. GMLRS to międzynarodowy program współpracy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, Francją, Niemcami, Włochami i Wielką Brytanią. Pozostali klienci to m. in. Japonia, Bahrajn, Finlandia, Izrael, Jordania, Singapur i Zjednoczone Emiraty Arabskie ((LRU przeciwko islamistom, 2016-03-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra