Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mirage 2000 w operacji Chammal

Lotnictwo wojskowe, 12 września 2016

Resort obrony Francji podsumował działania prowadzone przez samoloty Mirage 2000 w ramach operacji Chammal.

W ciągu ostatnich 21 miesięcy francuskie Mirage 2000D/N wykonały ponad 2300 lotów, zwalczając islamistów na terenie Iraku i Syrii / Zdjęcie: MO Francji

W grudniu 2014 rząd w Paryżu wysłał do walki z islamistami samoloty uderzeniowe Mirage 2000D/N. Wykonywały one misje nad Irakiem i Syrią od 12 grudnia 2014 do 28 sierpnia 2016, operując z bazy Silāḥ ul-Jawu al-Malakī ’al-Urdunī (królewskich wojsk lotniczych Jordanii) Prince Hassan, leżącej ok. 120 km na północny wschód od stolicy kraju Ammanu.

W skład kontyngentu Armee de l’Air (wojsk lotniczych), wspierającego działania operacji Chammal, będącej wkładem Paryża w wysiłki wielonarodowej koalicji przeciwko islamistom, na czele której stoją USA, zaangażowanej w operację Inherent Resolve, wchodziło maksymalnie 5 Mirage 2000D i 3 Mirage 2000N. Wykonały one 2349 lotów bojowych, trwających łącznie 10 810 h (Rotacje francuskich samolotów , 2015-08-18).

Nie byłoby to możliwe bez wysiłku służb inżynieryjno-lotniczych, które wykonywały obsługę techniczną i naprawy w trudnych warunkach klimatycznych (wysoka temperatura, duże zapylenie, itp.). Olbrzymią rolę odegrali również logistycy, dostarczając kontyngentowi Armee de l’Air wodę, żywność, materiały pędne, amunicję i części zamienne.

Obecnie w skład francuskiego kontyngentu stacjonującego w Jordanii wchodzą samoloty wielozadaniowe Rafale (Francuskie Rafale w Jordanii, 2016-08-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.