Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Air China na Lotnisku Chopina

Lotnictwo cywilne, 21 września 2016

Dziś rano na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował pierwszy samolot linii Air China.

Inauguracyjny rejs Air China z Pekinu został powitany na warszawskim Lotnisku Chopina tradycyjnym salutem wodnym

Dzisiaj narodowy przewoźnik ChRL rozpoczął loty do Warszawy. Pierwszy rejs z Pekinu wylądował na Lotnisku Chopina po godz. 7:30. Na pokładzie Airbusa A330-200 znajdowało się ok. 200 pasażerów. W uroczystości powitania Air China w stolicy udział wzięli JE Ambasador ChRL w Polsce Xu Jian, wiceprezes Air China Hou Xulun i dyrektor Lotniska Chopina Mariusz Szpikowski.

To ważny dzień w rozwoju relacji polsko-chińskich. Po raz pierwszy samolot Air China wylądował w Warszawie. Otwarcie połączenia Warszawa-Pekin, jest przejawem rozszerzenia i pogłębienia kontaktów ChRL i Polski. Dzięki niemu zwiększy się przepływ osób podróżujących między naszymi krajami. Jestem pewien, że przyczyni się to do rozwoju przemysłu, ekonomii, finansów, czy kultury. Wzrośnie też pozycja Warszawy i Polski w świecie – powiedział ambasador Xu Jian.

Załoga samolotu przygotowała z tej okazji specjalny transparent

Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc kąpać się w pierwszych promieniach warszawskiego słońca – podkreślił wiceprezes Air China Hou Xulun. – Połączenie do Warszawy to druga trasa Air China do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Rejsy będą wykonywane 4 razy w tygodniu, w poniedziałki,środy, piątki i soboty. Dzięki temu pasażerowie z Warszawy będą mogli przesiadać się na loty do Hong Kongu, Japonii, Republiki Korei, Tajwanu, czy nawet do Australii – dodał Hou Xulun (Joint venture Lufthansy i Air China , 2016-09-20).

Lądowanie Air China w Warszawie to ważne wydarzenie nie tylko dla lotniska, ale dla całego kraju. To pierwszy azjatycki przewoźnik oferujący bezpośrednie połączenia do Polski. Myślę, że będzie to motorem rozwoju współpracy i wymiany kulturowej pomiędzy naszymi narodami – stwierdził dyrektor Lotniska Chopina Mariusz Szpikowski (Borussia Dortmund na Okęciu , 2016-09-13, Nowe połączenia PLL LOT, 2016-09-08).

Z kolei władze portu ugościły wszystkich okolicznościowym tortem / Zdjęcia: Bartosz Głowacki

Wylot samolotu Air China do Warszawy będzie odbywał się o 2:30 czasu chińskiego, a przylot do stolicy Polski planowany jest na 6:20 tego samego dnia. Start samolotu do Pekinu będzie następował o 14:10, a lądowanie w stolicy Chin – o 4:30 nad ranem następnego dnia. Połączenie Pekin – Warszawa będzie obsługiwać Airbus A330-200. W kabinie samolotu zabudowano 30 foteli klasy biznes, 16 klasy ekonomicznej premium i 255 klasy ekonomicznej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.