Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MDBA składa ofertę na TLVS

Przemysł zbrojeniowy, 29 września 2016

MBDA Deutschland złożyło rządowi NIemiec ofertę na stworzenie TLVS – przyszłego systemu obrony powietrznej.

TLVS, oparty o rozwijane wciąż zestawy MEADS, ma zapewnić ochronę ludności cywilnej i niemieckich żołnierzy operujących w kraju i za granicą / Zdjęcie: MEADS

Przedsiębiorstwo MBDA Deutschland złożyło BAAINBw (Bundesamt für Ausrüstung, Informationstechnik und Nutzung der Bundeswehr; Federalne Biuro ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry) swoją ofertę na stworzenie TLVS (Taktisches Luftverteidigungssystem) – przyszłego niemieckiego taktycznego systemu obrony powietrznej.

Oferta przedstawiona BAAINBw jest rezultatem szczegółowych analiz i negocjacji z naszymi partnerami i dostawcami. Jest ona oparta na otrzymanym w lutym 2016 zapytaniu ofertowym i stanowi podstawę do negocjacji z niemieckim klientem – powiedział Thomas Gottschild, dyrektor zarządzający MBDA Deutschland. Wspólnym celem jest, by niemiecki parlament był w stanie zaopiniować wynegocjowaną i gotową umowę wiosną 2017 (MBDA komentuje wybór MEADS, 2015-06-10).

– Jako strategiczny partner MBDA w programie TLVS/MEADS, cieszymy się z możliwości dostarczenia Niemcom pierwszych w świecie sieciocentrycznych zdolności obrony powietrznej i przeciwrakietowej. Jesteśmy też przekonani, że sprawdzony podczas prób system MEADS najlepiej odzwierciedla zaawansowane zdolności, jakich Polska poszukuje dla systemu Wisła – dodał Tom Oles, wiceprezes MEADS.

TLVS, oparty o rozwijane wciąż zestawy MEADS, ma zapewnić ochronę ludności cywilnej i żołnierzy operujących w kraju i za granicą. Jego radiolokatory mają zdolność 360-stopniowego pokrycia przestrzeni powietrznej. System ma otwartą architekturę systemu i zdolność plug & fight (podłącz i walcz), która umożliwia podłączanie i odłączanie dodatkowych stacji radiolokacyjnych, wyrzutni pocisków i innych zestawów OP podczas  działania lub szybkiego rozlokowywania (ILA 2016: Nowy system OP MBDA i Rheinmetalla, 2016-06-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.