Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przegląd naprawczy Armidale

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 października 2016

Austal dokona przeglądu naprawczego serii australijskich okrętów patrolowych typu Armidale.

Co najmniej 7 okrętów patrolowych typu Armidale przejdzie przegląd naprawczy w stoczni Austala / Zdjęcie: MO Australii

Australijskie przedsiębiorstwo otrzymało zlecenie na przegląd naprawczy 7 okrętów patrolowych typu Armidale. Prace obejmą ocenę stanu kadłuba i nadbudówki, a także naprawę lub wymianę elementów wyposażenia pokładowego. Remont patrolowców rozpocznie się w tym miesiącu i potrwa do 2017. Prace stoczniowe będą prowadzone w Henderson w Australii Zachodniej.

W latach 2005-2007 Royal Australian Navy (królewska marynarka wojenna Australii) odebrała 14 okrętów patrolowych typu Armidale. Obecnie w linii znajduje się 13 jednostek. Latem 2014 pożar poważnie uszkodził HMAS Bundaberg (ACPB 91). W związku z tym Canberra zdecydowała się wycofać go ze służby.

Okręty patrolowe typu Armidale są źle oceniane przez ich użytkowników. Australijczycy skarżą się na wysoką awaryjność jednostek i problemy z funkcjonowaniem wyposażenia pokładowego (Kolejny Armidale do naprawy, 2015-02-26). Władze w Canberze rozpisały już przetarg na zakup następców Armidale. Nowe patrolowce powinny wejść do służby w latach 2020. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.