Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Codzienne rejsy Emirates do Fort Lauderdale

Lotnictwo cywilne, 12 października 2016

Arabski przewoźnik otworzy swoje 11. połączenie pasażerskie do USA, na Florydę Południową, już 15 grudnia br.

Codzienne loty z Dubaju do Fort Lauderdale/Hollywood obsługiwać będą Boeingi 777-200LR / Zdjęcie: Emirates

Linie Emirates poinformowały o planowanym na 15 grudnia wprowadzeniu codziennego połączenia z Dubaju do Fort Lauderdale/Hollywood International na Florydzie Południowej, gdzie znajdują się m.in. Fort Lauderdale, Miami i West Palm Beach. Będzie to 11. połączenie pasażerskie Emirates w Stanach Zjednoczonych.

Loty będą obsługiwane przez Boeinga 777-200LR, na pokładzie którego znajdzie się 8 kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes i 216 miejsc w klasie ekonomicznej. Ponadto samolot może przewieźć w luku bagażowym do 15 t cargo (Nowy terminal Emirates SkyCargo, 2016-09-22).

Fort Lauderdale i Miami to jedne z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych i biznesowych w całych Stanach Zjednoczonych – powiedział Tim Clark, prezes Emirates. – W zeszłym roku hrabstwa Broward i Dade łącznie przyjęły ponad 25 mln gości, głównie z USA i Ameryki Łacińskiej.

Jesteśmy przekonani, że nasze połączenie wesprze gospodarkę Florydy Południowej dzięki nowym podróżnym przybywającym do regionu z najróżniejszych kierunków w naszej siatce połączeń, a jednocześnie zapewni większy, konkurencyjny wybór pasażerom i nowe możliwości lotów pasażerskich i towarowych z jedną przesiadką z regionu do kierunków na całym świecie. Mniej więcej rok temu uruchomiliśmy bezpośrednie loty Dubaj-Orlando i to właśnie duże zapotrzebowanie na tej trasie zadecydowało o wyborze Fort Lauderdale jako 11. kierunku Emirates w USA – dodał Clark.

Fort Lauderdale to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Stanach Zjednoczonych, co zawdzięcza słonecznej pogodzie i umiarkowanemu klimatowi. Nieskazitelnie czyste plaże i profesjonalne pola golfowe przyciągają turystów przez cały rok, a z ich uroków równie chętnie korzystają starsi mieszkańcy chłodniejszych północnych stanów USA, którzy często kupują drugi dom właśnie na Florydzie. W Fort Lauderdale znajduje się także jeden z trzech najbardziej ruchliwych na świecie portów dla statków rejsowych, Port Everglades, do którego każdego roku przybywają 4 mln podróżnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.