Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wodowanie KRI Trisula

Marynarka wojenna, 25 października 2016

W Republice Korei zwodowano KRI Trisula, drugi konwencjonalny okręt podwodny typu Chang Bogo, zamówiony przez Indonezję.

Delegacja indonezyjskiej marynarki wojennej i pracownicy stoczniowi DSME podczas ceremonii wodowania 2. indonezyjskiego OP. Okręty typu Chang Bogo budowane są w oparciu o projekt niemieckich jednostek typ 209 / Zdjęcie: MO Indonezji

Przyszły KRI Trisula zwodowano wczoraj w jednej ze stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) w Okpo-dong, dzielnicy południowego miasta Geoje. W najbliższych miesiącach jednostka przejdzie prace wykończeniowe. Następnie rozpocznie testy morskie, które poprzedzą jej oficjalne przekazanie Tentara Nasional Indonesia-Angkatan Laut (marynarce wojennej Indonezji).

KRI Trisula jest 2. z serii 3 okrętów podwodnych typu Chang Bogo zamówionych przez Dżakartę w 2011 (Kosztowne indonezyjskie przygotowania, 2014-02-19). Umowa sprzed 5 lat zakłada budowę 2 OP bezpośrednio w Republice Korei. Pierwszy z nich, przyszły KRI Nagapasa, zwodowano pod koniec marca (Wodowanie indonezyjskiego OP, 2016-03-25). Jego przyjęcie do służby przewidziano na 2017.

W maju rozpoczęto konstrukcję ostatniego z indonezyjskich okrętów (Przygotowania do budowy 3. indonezyjskiego OP, 2016-03-10). W grudniu jego kadłub zostanie przetransportowany do Indonezji, gdzie przeprowadzone zostaną prace wykończeniowe. Budowa zostanie dokończona przez lokalne Pt PAL Indonesia w Surabaya na wyspie Jawa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.