Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz Air rozwija się w Warszawie

Lotnictwo cywilne, 25 października 2016

Linie Wizz Air ogłosiły dzisiaj dodanie 7. samolotu do bazy w Warszawie. Od czerwca 2017 linia rozpocznie operacje na kolejnych 7 trasach.

Dzisiaj Wizz Air ogłosił uruchomienie kolejnych 7 połączeń z Warszawy / Zdjęcie: Wizz Air

Od czerwca 2017 węgierski przewoźnik rozpocznie loty na kolejnych 7 trasach, łącząc warszawskie Lotnisko Chopina z 4 europejskimi stolicami: Bratysławą, Bukaresztem, Kijowem i Wilnem, a także z 3 popularnymi turystycznymi destynacjami, takimi jak Lyon i Nicea we Francji oraz Lamezia Terme we Włoszech.

Nowy samolot A321ceo w Warszawie to utworzenie kolejnych 36 miejsc pracy bezpośrednio dla przewoźnika. Warszawska flota Wizz Air będzie składać się z 4 A320ceo i 3 A321ceo. Dzięki nowym połączeniom linia zaoferuje z Warszawy 2,6 mln miejsc w sprzedaży w 2017, co oznacza 22-% wzrost w porównaniu do mijającego roku.

30 czerwca zostaną zainaugurowane rejsy do Bratysławy i Bukaresztu (wykonywane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele) i do Lyonu (poniedziałki i piątki). Następnego dnia rozpocznie się obsługa połączeń do Kijowa (po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń ukraińskich władz) i Nicei. Loty będą wykonywane we wtorki, czwartki i soboty. Od 2 lipca 2017 samoloty Wizz Air będą kursować na trasie Lotnisko Chopina – Lamezia Terme we środy i niedziele. Natomiast loty do Wilna rozpoczną się 18 września 2017 i będą realizowane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Warszawa była jednym z pierwszych miast w siatce Wizz Air w 2004. Na przestrzeni minionych 12 lat zdobyliśmy zaufanie naszych polskich klientów. W tym roku dodaliśmy szósty samolot do naszej bazy na lotnisku Chopina i uruchomiliśmy wiele nowych atrakcyjnych połączeń. Przewiezienie 13 milionów pasażerów uczciliśmy wprowadzając dwa A321 na nasze najbardziej popularne trasy. Dzisiaj dodajemy siódmy samolot do naszej warszawskiej floty, co spowoduje stworzenie kolejnych miejsc pracy – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie prezes Wizz Air József Váradi.

Rozbudowujemy siatkę połączeń Wizz Air z Warszawy o 4 nowe kraje. To dowód na to, że stale rozwijamy naszą ofertę niskokosztowych podróży. Z wielkim zaangażowaniem działamy w Polsce i będziemy kontynuować rozwój siatki połączeń WIZZ o nowe atrakcyjne kierunki, aby jak najlepiej spełniać oczekiwania naszych klientów – dodał prezes Wizz Air.

Zapytany o możliwość uruchomienie połączeń pomiędzy polskimi miastami szef Wizz Air stwierdził, że są takie plany. Na razie wprowadziliśmy trasy krajowe w Rumunii (z Bukaresztu do Kluż-Napoki) i w Bułgarii (z Warny do Sofii). Musimy nauczyć się specyfiki operowania na takich trasach – stwierdził József Váradi.

Prezes Váradi podkreśli też, że nie ma planów powrotu na lotnisko w Modlinie, skąd kilka lat temu operowało węgierskie towarzystwo. – Mieliśmy tam duże problemy operacyjne i handlowe – dodał Váradi (Ryanair inwestuje w Polsce , 2016-08-30).

Warszawa to jedno z pierwszych miast, w których Wizz Air rozpoczął swoją działalność w 2004. Od tego czasu ponad 13 mln pasażerów skorzystało z usług przewoźnika na trasach w warszawskiej siatce połączeń. W maju br. do floty Wizz Air w bazie na lotnisku Chopina został dodany 6. samolot i kolejne nowe destynacje ze stolicy Polski. Razem z ogłoszonymi dzisiaj nowymi połączeniami węgierskie towarzystwo oferuje aktualnie z Warszawy 48 tras do 25 krajów (Wizz łączy Warszawę z Santander , 2016-10-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.