Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zimowy rozkład lotów z Wrocławia

Lotnictwo cywilne, 27 października 2016

W tegorocznym zimowym rozkładzie lotów z portu lotniczego Wrocław-Strachowice znalazło się 5 nowych kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, ponadto zwiększyła się liczba rejsów do Frankfurtu i pozostały loty na Maltę.

W najbliższym sezonie zimowym z Wrocławia Ryanair będzie oferował 20 tras, Wizz Air 8, zaś na 4 kierunkach czarterowych będzie operował Enter Air

Od 30 października, kiedy nowy rozkład wejdzie w życie, pasażerowie portu lotniczego Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika będą mieli do dyspozycji 38 połączeń: 28 oferowanych przez przewoźników niskokosztowych, 6 przez tradycyjne linie i 4 trasy czarterowe.

Cztery nowe połączenia wprowadzi Ryanair. Irlandzki przewoźnik rozpocznie loty do Manchesteru (poniedziałki, środy, piątki, a także dodatkowe loty w niedziele 18 grudnia, 1 i 8 stycznia), Newcastle (czwartki i niedziele, a od 20 grudnia do 3 stycznia także wtorki), Belfastu (poniedziałki, piątki) i na główne lotnisko w Madrycie (Rozwój Ryanaira we Wrocławiu i Gdańsku, 2016-04-27). Loty na tej trasie będą wykonywane we wtorki i soboty, a w okresie od 22 grudnia do 5 stycznia dodatkowo we czwartki.

Piątą nowością będzie Kijów, gdzie od początku listopada będą latały linie Wizz Air (Dwie nowe trasy Wizz Air, 2016-07-19). Rejsy na tej trasie będą realizowane we wtorki i soboty, a w okresie świątecznym – od 15 grudnia do 5 stycznia – także w czwartki. Dodatkowo, w rozkładzie zimowym po raz pierwszy pozostaną wykonywane przez Ryanaia w soboty loty na Maltę. Od 20 grudnia do 3 stycznia na trasie tej będą realizowane dodatkowe rejsy we wtorki.

W sezonie zimowym Lufthansa wprowadzi natomiast sześć dodatkowych rejsów tygodniowo do Frankfurtu. Będą one realizowane codziennie z wyjątkiem sobót (Częściej z Wrocławia do Frankfurtu, 2016-08-26).

Ponadto, już od 4 października 2016 oprócz PLL LOT na lotnisko Chopina w Warszawie rejsy wykonuje też Ryanair. W rozkładzie zimowym 2016/17 z wrocławskiego lotniska linie PLL LOT będą oferowały do Warszawy 6 rejsów dziennie, a Ryanair – 3.

To będzie rekordowa zima na wrocławskim lotnisku. Przewoźnicy niskokosztowi systematycznie rozwijają swoją ofertę. Madryt i Malta znakomicie uzupełniają siatkę kierunków południowych, bardzo chętnie wybieranych również w okresie jesienno-zimowym. Ogromnym zainteresowaniem, co widać w systemach rezerwacyjnych, cieszy się również Kijów – powiedział prezes portu lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

26 października na wrocławskim lotnisku świętowano odprawienie 10-milionowego pasażera w nowym terminalu. Okazała się nim pani Sylwia Zadumińska, która wraz z rodziną przyleciała z Warszawy porannym rejsem Ryanaira / Zdjęcia: Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie podróżnych kierunkami hiszpańskimi, w ofercie biur podróży po sezonie letnim pozostaną czartery do Lanzarote i Fuerteventury na Wyspach Kanaryjskich oraz Hurghady i Marsa Alam w Egipcie.

W sezonie zimowym Ryanair będzie oferował loty z Wrocławia do: Barcelony-Girony, Rzymu-Ciampino, Paryża-Beauvais, Cork, Bolonii, Mediolanu-Bergamo, Dublina, Shannon, Bristolu, Glasgow, Liverpoolu, Londynu-Stansted, Manchesteru, Newcastle, Belfastu, Madrytu, East Midlands, Warszawy, na Teneryfę i Maltę. Z Wizz Airem będzie można polecieć do Birmingham, Doncaster-Sheffield, Dortmundu, Eindhoven, Londyn-Luton, Oslo-Torp, Sztokholmu-Skavsty i Kijowa. Lufthansa będzie oferować rejsy do Monachium i Frankfurtu, Eurowings do Düsseldorfu, SAS do Kopenhagi, PLL LOT do Warszawy, a Sprint Air do Radomia.

Ponadto, dla biur podróży rejsy czarterowe z Wrocławia do Fuerteventury, Lanzarote, Hurghady i Marsa Alam będzie wykonywał Enter Air.

Wczoraj na wrocławskim lotnisku świętowano odprawienie 10-milionowego pasażera w nowym terminalu, oddanym do użytku w marcu 2012. Okazała się nim pani Sylwia Zadumińska, która wraz z rodziną przyleciała z Warszawy porannym rejsem Ryanaira. Obecnie wrocławski terminal pasażerski jest w stanie obsłużyć blisko 4 mln podróżnych rocznie, ale w jego projekt od razu została wpisana możliwość dalszej rozbudowy, by docelowo mógł on osiągnąć przepustowość nawet 7 mln pasażerów. Terminal został wyróżniony w prestiżowych konkursach, otrzymując nagrody: Budowa Roku 2012, Platynowe Wiertło i Grand Prix w konkursie Piękny Wrocław.

Aby przyciągnąć klientów, władze wrocławskiego lotniska wprowadziły ostatnio udogodnienia dla kierowców, obejmujące oddanie do użytku nowych miejsc parkingowych. Miejsca postoju krótkoterminowego zostały zlokalizowane także na parkingu C (dotąd były tylko na parkingach A i B). Wprowadzono też niższe opłaty za parking długoterminowy. Przy rezerwacji online korzystający z niego kierowcy mogą liczyć na zniżki do 40%.

W ubiegłym roku na wrocławskim lotnisku odprawiono2 320 015 pasażerów, zaś w tym roku zgodnie z szacunkami władz portu lotniczego ma ich być około 2,4 mln. Od stycznia do końca września br. obsłużono już 1 845 755 pasażerów, czyli o 2,2% więcej niż w analogicznym okresie 2015.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.