Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny test Buławy

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, 28 listopada 2008

Rosyjska flota przeprowadziła kolejny, pierwszy w pełni udany test strategicznej rakiety balistycznej Buława. Głowice rakiety wystrzelonej z akwenu Morza Białego trafiły w cele na Kamczatce.

Rakietę R-30 Buława wystrzelono, podobnie jak w wypadku poprzednich testów, ze specjalnie przebudowanego atomowego okrętu podwodnego Dmitrij Donskij. Test zakończył się po raz pierwszy w historii pełnym powodzeniem. Głowice trafiły w wyznaczone cele na poligonie Kura na Kamczatce. Zanotowały to środki techniczne, ale widzieli też specjalni obserwatorzy.

Z 9 dotychczas przeprowadzonych testów Buławy większość była nieudana. We wrześniu 2008 rakieta pokonała zaplanowaną trasę, a głowica oddzieliła się od niej prawidłowo, ale nie doszło do rozdzielenia jej bloków bojowych.

Dowództwo WMF zapowiada, że Buławy wejdą do uzbrojenia już w przyszłym roku. W pierwszej kolejności mają stanowić uzbrojenie atomowego krążownika podwodnego Jurij Dołgorukij. Niezależni rosyjscy eksperci oceniają jednak, że nie nastąpi to wcześniej niż w 2010.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.