Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kabina Melody dla ACJ

Lotnictwo cywilne, 04 listopada 2016

Airbus opracował nowatorską aranżację kabiny pasażerskiej dla samolotów z rodziny ACJ320neo, nazwaną Melody.

Wizualizacja nowego projektu kabiny Melody, przeznaczonej dla odrzutowców rodziny ACJ / Rysunek: Airbus

Airbus Corporate Jets połączył swoją wiedzę o preferencjach klientów z nowym podejściem do aranżowania kabiny pasażerskiej, opracowując nową koncepcję kabiny dla samolotów z rodziny ACJ320neo (new environmental option, poprzednio new engine option). Projekt o nazwie Melody charakteryzuje się opływowymi liniami inspirowanymi naturą, np. górzystym horyzontem, szeroko rozlanymi rzekami, pustynnymi diunami. Linie te są widoczne zarówno w głównym korytarzu prowadzącym przez kabinę, jak i na zakrzywionych ścianach w poszczególnych strefach.

Nowa koncepcja skupia się również na stworzeniu bardziej atrakcyjnego otoczenia, które jest cichsze, a zarazem lepiej dostosowane do odtwarzania obrazu i dźwięku w warunkach kina domowego. Szef działu kreatywno-koncepcyjnego Airbus Corporate Jets, Sylvain Mariat, z biegiem lat odbył z klientami wiele dyskusji, aby poznać cenione przez nich wartości. Następnie połączył je z przyszłościowym podejściem, aby stworzyć kabinę Melody dla nowych samolotów, takich jak ACJ320neo, którego dostawy rozpoczną się pod koniec 2018.

Projekt wykorzystuje też nowe technologie, takich jak materiały kompozytowe zbrojne włóknem węglowym w stołach i szafach oraz szersze wykorzystanie łączności Wi-Fi powodujące zmniejszenie ilości przewodów elektrycznych. Dzięki temu masa własna samolotu jest mniejsza, co zwiększa jego zasięg.

Airbus dostarczył już ACJ319 z w/w rozwiązaniami technologiami, który – po zabudowaniu na końcach skrzydeł Sharkletów – regularnie lata z Azji na zachodnie wybrzeże USA. Obecnie ponad 180 odrzutowców korporacyjnych rodziny ACJ jest używanych przez przedsiębiorstwa, rządy i klientów indywidualnych na wszystkich kontynentach, łącznie z Antarktydą. Wśród nich jest ponad 110 wąskokadłubowych ACJ318, ACJ319 i ACJ320, oraz ok. 60 szerokokadłubowych ACJ330, ACJ340, ACJ350 i ACJ380 (ACJ350 z kabiną Easyfit, 2016-05-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.