Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sukces antynarkotykowy Kanadyjczyków

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 listopada 2016

Załoga HMCS Brandon udaremniła przemyt ok. 700 kg kokainy.

Okręt obrony wybrzeża HMCS Brandon ma 55,3 m długości i 11,3 m szerokości. Wypiera 970 t i rozwija 15 w / Zdjęcie: MO Kanady

Przed kilkoma dniami załoga kanadyjskiego okrętu obrony wybrzeża HMCS Brandon (MM 710), typu Kingston, patrolowała wschodnie wody Oceanu Spokojnego w rejonie Ameryki Środkowej. Zaniepokojenie marynarzy wzbudziła informacja pochodząca od morskiego samolotu patrolowego HC-130J Straży Wybrzeża USA (USCG). Amerykanie wykryli łódź rybacką, która mogła służyć do przemytu narkotyków. Natychmiast w pościg za jednostką udały się 2 kanadyjskie łodzie półsztywne z zespołami interwencyjnymi USCG, stacjonujące na pokładzie HMCS Brandon.

Na widok zbliżających się łodzi podejrzani rybacy wyrzucili transportowany ładunek za burtę i rozpoczęli ucieczkę. Ich jednostka zdołała umknąć Amerykanom. Oficerom USCG udało się jednak zabezpieczyć dryfujące na wodzie pakunki, w których znaleziono ok. 700 kg kokainy o rynkowej wartości 28 mln USD (114 mln zł).

HMCS Brandon jest jednym z 3 kanadyjskich okrętów obrony wybrzeża typu Kingston, operujących na Morzu Karaibskim lub nieopodal zachodnich wybrzeży Ameryki Środkowej (Kanada wycofuje 6 patrolowców, 2010-05-14). Jednostki biorą udział w zapoczątkowanej w listopadzie 2006 antynarkotykowej operacji Caribbe. Od lutego br. Kanadyjczycy zdołali przejąć ok. 3630 kg kokainy i 1520 kg marihuany, które miały dotrzeć do Ameryki Północnej. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.