Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FR chce dostarczyć Serbii MiGi-29

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 14 listopada 2016

Władze FR wyraziły zgodę na przekazanie Serbii 6 używanych myśliwców MiG-29.

Flota serbskich VPO składa się obecnie z 2 myśliwców MiG-29B i jednego szkolno-bojowego MiG-29UB / Zdjęcie: MO Serbii

Powołując się na informacje z kręgów zbliżonych do rządu w Belgradzie dziennik Naslovna Strana podał informację, że władze w Moskwie wyraziły chęć do przekazania Serbii 6 używanych myśliwców MiG-29. Warunkiem sfinalizowania transakcji jest pokrycie przez Serbów kosztów remontów samolotów, szacowanych na 50 mln USD (ok. 200 mln zł).

Kwestia ta była omawiana podczas niejawnego dwustronnego spotkania przedstawicieli międzyrządowego komitetu ds. współpracy handlowej i naukowo-technicznej, które odbyło się niedawno w rosyjskim mieście Suzdal. Według Naslovnej Strany w sprawę zaangażował się minister obrony FR Siergiej Szojgu, który doprowadził do obniżenia kosztów przedsięwzięcia. Obecnie Rosjanie oczekują na oficjalną odpowiedź strony serbskiej.

Cytowany przez agencję Sputnik prezydent Serbii Tomislav Nikolić stwierdził, że decyzja o przekazaniu MiGów-29 to oznaka szczerej współpracy, zaufania i przyjaźni. Serbia teraz ma przyjaciół, którzy nie zawahają się jej pomóc, którzy... nie wahają się [z nią] współpracować. [...] Nie będziemy nikogo atakować, ale będziemy zapewniać obronę naszemu krajowi i narodowi – dodał Nikolić (Serbia odbiera nowe Mi-17, 2016-06-28).

Zwiększenie zdolności bojowych to najważniejsze zadanie dla naszego kraju – podkreślił generał Spasoje Smiljanić, dówódca Vazduhoplovstva i protivvazdušnoj odbrany (VPO, wojsk lotniczych i obrony powietrznej Serbii). Trwałość użytkowa myśliwców MiG-29B/UB eksploatowanych obecnie przez VPO upływa w 2018-2019. Fundusze na ich przeglądy naprawcze mają zostać alokowane w przyszłorocznym budżecie (Serbsko-bułgarska współpraca, 2016-08-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra