Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Japoński F-35A przybył do bazy Luke

Lotnictwo wojskowe, 30 listopada 2016

Do bazy US Air Force Luke w Arizonie przyleciał pierwszy samolot wielozadaniowy F-35A ze składu wojsk lotniczych Japonii.

Pierwszy japoński F-35A po przylocie do bazy Luke / Zdjęcie: US Air Force, Tech. Sgt. Louis Vega Jr.

Pierwszy F-35A należący do Kōkū Jieitai (japońskich wojsk lotniczych samoobrony) pojawił się bazie US Air Force Luke w Arizonie we wtorek tuż po południu. Z jego sterami zasiadał ppłk Todd Lafortune. Samolot został powitany przez wspólną delegację 944. i 56. Skrzydeł Myśliwskich, przedstawicieli Lockheed Martin i kadrę Kōkū Jieitai.

Dziś jest wielki dzień dla Dowództwa Rezerwy US Air Force, bazy Luke, 944. Skrzydła i Kōkū Jieitai. Mamy świetny zespół lotników, którzy ciężko pracowali, aby opracować doskonały program szkoleniowy i są gotowi do szkolenia naszych sojuszników – powiedział dowódca 944. Skrzydła płk Kurt J. Gallegos.

Pojawienie się w Luke pierwszego japońskiego F-35A to kolejne ważne wydarzenie w relacjach między naszymi narodami i początek szkolenia elitarnej kadry pilotów i techników Kōkū Jieitai – dodał ppłk Sean Holahan, dowódca 2. Oddziału 944. Grupy Operacyjnej.

Przybycie [japońskiego F-35A] to początek nowej i ekscytującej misji w Luke – szkolenia naszych sojuszników. Przygotowywaliśmy się do tego programu przez lata. Mamy odnowione budynki, duży zespół profesjonalnych pilotów, służb inżynieryjno-lotniczych i stworzyliśmy specjalistyczny program szkolenia. Mamy nadzieję, że misja ta wzmocni relacje między USA i krajami, które uczestniczą w szkoleniu – podkreślił ppłk Joe Bemis, z-ca d-cy 2. Oddziału 944. Grupy Operacyjnej.

Japonia jest 7. krajem eksploatującym F-35 (Japoński F-35A oficjalnie zaprezentowany , 2016-09-26). Niebawem, już 12 grudnia, pierwsze F-35 zostaną przekazane kolejnemu użytkownikowi – Izraelowi (Izrael kupił kolejne F-35I, 2016-11-28). W ciągu najbliższych kilku lat w bazie Luke będą szkoleni piloci F-35 z Japonii, Izraela i Republiki Korei, a także krajów będących partnerami w programie F-35, w tym Australii, Włoch, Norwegii, Turcji, Holandii, Danii i Kanady. W bazie stacjonować ma 6 eskadr, mających na stanie 144 F-35.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.