Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litwini zakupili niemieckie M577

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 01 grudnia 2016

Litewska armia pozyska pojazdy opancerzone M577 pochodzące z zapasów magazynowych Bundeswehry.

Do 2018 litewskie wojska lądowe pozyskają 168 ex-niemieckich pojazdów opancerzonych M577 / Zdjęcie: G.Maksimovicz / MO Litwy

Wczoraj w Wilnie podpisano kontrakt na dostawę litewskim wojskom lądowym 168 pojazdów opancerzonych M577. Wozy zostaną przekazane w latach 2017-2018. Wraz z nimi Litwini otrzymają też pakiet części zamiennych i dokumentację techniczną, niezbędną do prowadzenia regularnych przeglądów, a także materiały szkoleniowe.

Pojazdy zostaną pozyskane w kilku odmianach, w tym wozu dowodzenia, wsparcia ogniowego i ewakuacji medycznej, a także w wersji szkoleniowej. M577 będą pochodzić z zapasów magazynowych Heer (wojsk lądowych Niemiec). Przed dostawą każdy z nich przejdzie przegląd naprawczy. Wozy otrzymają też nowe elementy wyposażenia, wybrane przez litewskiego użytkownika.

W przyszłości trzon litewskiej floty pojazdów opancerzonych tworzyć będą wozy zakupione w Niemczech. W latach 2017-2021 wojska lądowe naszego sąsiada odbiorą 88 bojowych wozów piechoty Vilkas (Wilk) 8x8. Jest to lokalna odmiana niemieckich Boxerów, wyposażona w izraelskie wieże Samson Mk II z 30-mm armatą automatyczną ATK Mk 44 Bushmaster II i sprzężonym z nią 7,62-mm km (Wieże dla Vilkasów, 2016-08-29; Litwa kupiła Boxery, 2016-08-22).

Przed rokiem Litwa zakupiła też 21 niemieckich 155-mm samobieżnych armatohaubic PzH 2000 (Pierwsze PzH 2000 na Litwie, 2016-06-27). Umowa ta obejmuje również dostawę 6 wozów zabezpieczenia technicznego Bergepanzer 2 i 26 pojazdów M577A2 w odmianie wozu dowodzenia. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.