Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Carney znowu w Rocie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 04 grudnia 2016

Amerykański niszczyciel rakietowy zakończył patrol bojowy na Morzu Śródziemnym.

USS Carney w Base Naval de Rota / Zdjęcie: USN

W czwartek niszczyciel rakietowy USS Carney (DDG 64), typu Arleigh Burke, zakończył 4-miesięczny patrol bojowy na Morzu Śródziemnym. Amerykański okręt prowadził działania operacyjne w rejonie odpowiedzialności 6. floty US Navy. Najbliższe tygodnie okręt spędzi w bazie morskiej w Rocie na południu Hiszpanii, gdzie przejdzie przegląd naprawczy. 

Okręt opuścił bazę w Rocie 25 lipca. Już kilka dni później wziął udział w operacji humanitarnej, podczas której jego załoga udzieliła pomocy 97 imigrantom z Afryki, którym groziła śmierć na morzu po nieudanej próbie przedostania się do Europy. W następnych tygodniach niszczyciel uczestniczył w m.in. serii wielonarodowych ćwiczeń morskich, w tym Smartex 162 i Mavi Balina 16, organizowanych przez Hiszpanię i Turcję. Okręt odbył również serię kurtuazyjnych wizyt m.in. w Sudzie na Krecie i greckim Pireusie, a także tureckiej bazie morskiej Aksaz. 

USS Carney jest jednym z 4. amerykańskich niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, które w l. 2014-2015 przebazowano do hiszpańskiej Roty (Ostatni Arleigh Burke wyruszył do Hiszpanii, 2015-09-08). Okręty stanowią europejski komponent systemu obrony przeciwrakietowej USA. Wyposażono je w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis (USS Carney testuje SeaRAM, 2016-08-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.